Bol to veselý chlap, ktorý rozdával svoj úsmev všade, kde sa objavil. Verejnosť ostala z navonok nečakaného činu Mira Hlinku († 42) v šoku. Spomínať naňho budú všetci ako na zabávača a jeho spoluhráči z kabíny ako na človeka, ktorý vždy rozdával dobrú náladu.

Trenčín bol vo štvrtok opäť plný sĺz a smútku. Po tragickej smrti Pavla Demitru (†36) sa rodina, priatelia i verejnosť rozlúčili s ďalším mužom, ktorého si slovenský hokej bude navždy pamätať.

Posledná rozlúčka v trenčianskom dome smútku sa začala o 15.00 hod. Zúčastnili sa jej stovky ľudí. Okrem rodiny a priateľky prišli aj Mirovi bývalí spoluhráči z reprezentácie a kamaráti. Exmanželku Mirku na obrade vidieť nebolo.

 

Prišli stovky ľudí.
Prišli stovky ľudí.
Zdroj: Michal Smrčok/Plus JEDEN DEŇ

Posledná rozlúčka s hokejistom je v Trenčíne. Prišli stovky ľudí.
Foto: Michal Smrčok/Plus JEDEN DEŇ

16:00 Rozlúčkový obrad sa skončil krátko pred šestnástou hodinou. Telo bývalého hokejistu bude spopolnené.  

15:22 Okrem športovcov sa zo známych ľudí objavili medzi smútočnými hosťami aj primátor Trenčína Richard Rybníček či spevák Paľo Drapák.

15:20: Dom smútku je zaplnený, mnohí stoja vonku. Na pohreb prišli stovky ľudí. 

15:10: Mirovu pamiatku si prišli uctiť bývalí spoluhráči Richard Lintner, Branko Radivojevič, Richard Zedník, Róbert Petrovický, tréner František Hossa, spoluhráči z Trenčína, Banskej Bystrice i ľudia zo SZĽH.

14:50 Otca prišli na poslednej ceste odprevadiť aj Mirove deti - syn Michal a dcéra Vanessa. Priniesli veniec zo žltých ruží. Sprevádzal ich Mirov švagor Braňo Jánoš. Hokejistova exmanželka Mirka chýbala.

Rozlúčiť s otcom sa prišli aj Mirove deti: Syn Michal, ktorý je tiež hokejistom a dcéra Vanessa. Vľavo je Mirov švagor Braňo Jánoš.
Rozlúčiť s otcom sa prišli aj Mirove deti: Syn Michal, ktorý je tiež hokejistom a dcéra Vanessa. Vľavo je Mirov švagor Braňo Jánoš.
Zdroj: Michal Smrčok/Plus JEDEN DEŇ

Zľava Mirov švagor Braňo Jánoš, syn Michal a dcéra Vanessa.
Foto: Michal Smrčok

14:47: Priateľka bývalého hokejistu Zuzana Kundrátová (36) priniesla venček z červených ruží. Sprevádzajú ju rodičia.

Na poslednú rozlúčku prišla aj hokejistova priateľka Zuzana Kundrátová.
Na poslednú rozlúčku prišla aj hokejistova priateľka Zuzana Kundrátová.
Zdroj: Michal Smrčok/Plus JEDEN DEŇ

Zuzana Kundrátová priniesla Mirovi červené ruže.
Foto:Michal Smrčok

14:45: Zdrveného otca bývalého hokejistu čaká najťažšia úloha - pochovať vlastné dieťa. Hlinka st. sa spolu s Mirovou sestrou objavili medzi prvými.

14:40: Krátko pred pätnástou popoludní sa pred trenčianskym domom smútku začali schádzať ľudia, ktorí prišli dať Mirovi Hlinkovi posledné zbohom. 

Prečo to urobil?

To, prečo sa hokejista rozhodol pre samovraždu, môže mať viacero dôvodov. So svojou manželkou Mirkou (40) sa po rokoch nedávno rozviedli. V ich vzťahu vraj často dochádzalo k nezhodám. So svojimi deťmi, synom Michalom (21) a dcérou Vanessou (13), sa podľa niektorých zdrojov hokejista nestretával. Jeho psychický stav nebol podľa okolia v poslednom období optimálny. Svedčí o tom aj náhle ukončenie jeho života. Úplnú pravdu o vzťahoch s jeho najbližšími si ale úspešný hokejový reprezentant zobral zo sebou. 

Obeseného na balkóne v byte v Banskej Bystrici ho v nedeľu našiel tréner Banskej Bystrice Miroslav Chudý (52). Z tejto situácie sa stále nevie spamätať a má z toho obrovskú traumu. Tréningy banskobystrických hokejistov teraz vedie Richard Zedník.