Podobne ako pri novembrovom Nemeckom pohári, ktorý slovenská reprezentácia vyhrala, musel aj teraz tréner Vůjtek akceptovať viacero ospravedlneniek. Tie sa tentoraz dotkli najmä obranných radov, citeľne budú chýbať najmä Dominik Graňák a Ivan Baranka.

„Musím povedať, že ide o akceptovateľné ospravedlnenia, hráči sú buď zranení alebo chorí. Jedine v prípade útočníka Tomáša Záborského je to diskutabilné, v lige hráva a strieľa góly, do reprezentácie ale nechcel prísť. Má problémy s ramenom, vraj sa odišiel liečiť do USA, každopádne je to škoda,“ uviedol reprezentačný kouč.

Mrzela ho aj strata brankára Staňu, ktorý mal vytvoriť dvojičku s Jánom Lašákom. Namiesto neho sa do nominácie dostal popradský Laco, v prvom zápase proti Bielorusku však podľa Vůjteka určite nastúpi práve Lašák: „Pre prvý zápas s ním počítame ako s jednotkou, čo sa týka sobotného duelu, ešte uvidíme.“

Slováci idú do Rakúska s ambíciou získať druhé turnajové víťazstvo pod novým vedením. Prenosy oboch zápasov vysiela Slovenská televízia v priamom prenose.

Program Slovenska na Rakúskom pohári v Klagenfurte:
Piatok 16. decembra (16.45): Slovensko - Bielorusko
Sobota 17. decembra o umiestnenie: Slovensko - jeden z dvojice Rakúsko/Švajčiarsku