Slováci najprv v Nórsku vyhrali v piatok 3:2 a v sobotu si s rovnakým súperom poradili hladko 3:0. Dobrou správou je, že sa nám rozohráva útočná formácia v zložení Miklík - Bližňák - Haščák.

"Môžem to povedať otvorene, že Bližňákova lajna si sadla. Je vidieť, že majú kvalitu. Verím, že sa v tomto tempe udržia a je asi pravdepodobné, že by v tomto zložení mohli zostať," rozplýval sa na adresu tejto trojice reprezentačný kouč.

Centrom útoku je liberecký Bližnák, ktorý naposledy reprezentoval v roku 2015. "S Michelom sme spolu hrali už v Slovane, takže sa poznáme. Rozhodne sme sa chceli v dueloch ukázať, čo sa nám podarilo a pomohli sme tímu k výhram," priznal po návrate s nórskeho mesta Hamar Bližnák.

V tíme bez hviezdy samotní hráči dobre vedia, čo na svetovom šampionáte bude držať Slovensko v hre. "Jedine kolektívny výkon. Presne taký, aký sme predviedli v Nórsku," skonštatoval Mário Bližňák.

Necelý týždeň pred začiatkom šampionátu už mnohí fanúšikovia slovenský tím odpisujú. Ako sa k tomu stavia Bližňák? "Samozrejme, že najbližšie dva týždne bude na Slovensku veľa trénerov," pousmial sa 30-ročný center a pokračoval: "Beriem to však tak, že sme v tíme partia a pôjdeme na MS niečo dokázať. Či nám ľudia neveria alebo veria, stále sa sústredíme na seba a to, čo si niekto o nás myslí, nás neovplyvní. Budeme hrať so srdcom za Slovensko!"

Aj keď ho Zdeno Cíger chváli, ešte sa nevie, či na turnaj pocestuje. Oficiálne to tréneri ohlásia v utorok večer. "Nie som nervózny, pôjdem zatiaľ za rodinou a v utorok sa uvidí, či som trénerovi zapasoval do kádra. Mám však dobrý pocit," povedal Bližňák.