Už dlho sa v reprezentačnom výbere neobjavilo toľko hráčov z extraligy ako na nedávnom Nemeckom pohári. Český kouč Vladimír Vůjtek dal šancu až osmičke chalanov z najvyššej súťaže. Hokejisti z našej ligy sa ponúknutej príležitosti chytili a veľkou mierou stáli pri celkovom triumfe.

Trénerovi Vůjtekovi sa tak odvďačili za jeho dôveru. A hneď v utorňajšom kole po mníchovskom podujatí mu dali jasne najavo, že aj na ďalších akciách nechcú chýbať v jeho výbere.

Pohodu si preniesli do klubov

„Myslím si, že pohodu, ktorá vládla na Nemeckom pohári v národnom tíme, sme si preniesli aj do klubov. Chceme trénerovi ukázať, aby s nami počítal aj naďalej a mal nás vo svojom hľadáčiku,“ vyjadril sa útočník Skalice René Školiak, ktorý proti Popradu zaznamenal tri body. Rovnako produktívny bol aj útočník Slovana Roman Kukumberg.

„Hoci bol turnaj v Mníchove náročný, vrátil som sa do klubu pozitívne naladený. Pramenilo to z takej pohody, aká vládla v národnom mužstve. A potom sa aj lepšie hrá,“ prezradil spokojný Roman Kukumberg. Darilo sa aj košickému duu Miklík, Haščák, spolu dali Zvolenu tri góly.