Zápas sa nehral na malom štadióne v Benátkach, ale v Liberci, kde sa po 7500 lístkoch len tak zaprášilo. Ústrednou postavou stretnutia druhej najvyššej českej hokejovej súťaže nebol len Jágr, ale ďalší český veterán Petr Nedvěd, ktorý sa rozlúčil s aktívnou kariérou. Ten pri svojej derniére dokonca zaznamenal gól.

Po ukončení aktívnej kariéry sa Nědved presunie na manažérsky post. Vyskúša si to pri výbere českej Tipsport ligy v All Star Cupe, ktorý sa uskutoční 17. februára v Bratislave. Teoreticky by mohol do svojho výberu povolať aj Jaromíra jágra. Ak by legendárnej 68 nevyšiel s Kladnom boj o extraligu, tak v najvyššej súťaži sa môže predstaviť v drese Třinca. Účasť Jágra v Bratislave dostáva reálne kontúry.

Jágr (v modrom) vo svojom prvom zápase za Kladno zaznamenal tri asistencie.
Jágr (v modrom) vo svojom prvom zápase za Kladno zaznamenal tri asistencie.
Zdroj: Petrášek Radek

"Jedným očkom sledujem situáciu okolo jeho návratu a možno verejnosti nie je úplne známe, že Petr Nedvěd, ktorý je generálny manažér českého výberu, je zároveň aj veľmi dobrý kamarát s Jágrom. Vedel by som si teda predstaviť, že za istých okolností by možno Jágr na tomto podujatí nenastúpil, ale prišiel do Bratislavy ako hosť. Fakt je ten, že Kladno má práve v tú sobotu na programe domáci zápas, takže asi to bude komplikované, ale nevylučujem, že by sa aj také niečo mohlo stať," okomentoval pre TABLET.tv zaujímavú situáciu šéf hokejovej Tipsport Ligy Richard Lintner.

Jaromír Jágr a Petr Nedvěd sú veľkými kamarátmi.
Jaromír Jágr a Petr Nedvěd sú veľkými kamarátmi.
Zdroj: Petrášek Radek