Ak stavbu preruší, je možné, že arénu do MS v hokeji nestihnú dokončiť. Podľa riaditeľky Jarmily Tvrdej zo spoločnosti Generálny investor Bratislavy, ktorá výstavbu štadióna financuje, ide o vyrovnanie už za vykonané práce. „Dostala som list, v ktorom ma žiadajú do 10 dní situáciu riešiť,“ vraví Tvrdá. Na to, aby mohli dlh riešiť pomocou bánk, je však nutné uznesenie mestských poslancov.

Nezaplatili faktúru za milión eur

„Všetky faktúry, s ktorými sme počítali, sme uhradili, okrem jednej asi za milión eur, tú však zaplatíme,“ vraví viceprimátor Milan Cílek. Sumu, ktorú GIB od mesta žiada, malo podľa Tvrdej poskytnúť z kapitálovej časti rozpočtu. Do toho však nezískalo toľko peňazí za predaj mestského majetku, ako si myslelo. Preto v septembri škrtlo výdavky viacerým organizáciám.

Podľa Tvrdej však magistrát vedel, že bude v roku 2011 stavbu dofinancovávať. Spolu musí za štadión zaplatiť 36 miliónov, no zatiaľ v rozpočte schválil len 26 miliónov. O osude zimného štadióna a vyrovnaní dlhu budú rozhodovať mestskí poslanci na najbližšom zastupiteľstve. Nakedy ho primátor zvolá, bude jasné budúci týždeň.

Hokejisti problém sledujú

„Vieme, aké problémy sa v posledných dňoch vyskytli pri rekonštrukcii zimného štadióna,“ vraví generálny riaditeľ MS 2011 Igor Nemeček. Verí však, že poslanci mesta problém vyriešia tak, aby nebol šampionát ohrozený. Spoločnosť Ingsteel sa nám do uzávierky k dlhu nevyjadrila.