„S klubom rokuje môj agent. Dúfam, že zmluvu podpíšeme čím skôr, aby som mohol hneď odletieť do Bratislavy,“ priznal pre náš denník Svatoš. 35-ročný krídelník napokon podpíše zmluvu v stredu.

„Pôsobiť v Slovane by bolo príjemné. Tím hrá špičkovú ligu, navyše by som hral prakticky doma.“

Zmluva by mala byť do konca sezóny. Ak nenastanú žiadne problémy, Svatoš by sa mohol premiérovo predstaviť v novom pôsobisku už v sobotu doma s Čerepovcom. Košičan už v KHL pôsobil, keď pred tromi rokmi hral za Omsk.

Nahradí zraneného Šatana?

Príchod rýchleho krídelníka bude plus aj pre belasých. Jeho angažovaním môže vedenie aspoň trochu zaplátať diery v kabíne. Slovanisti prišli počas sezóny o viacerých hráčov na čele s kapitánom Miroslavom Šatanom.

I tak si počínajú zatiaľ výborne a v tabuľke Západnej konferencie im patrí šieste miesto. Zverenci trénera Rostislava Čadu sa dnes predstavili na ľade Barysu Astana (vyhrali 4:2).

V konkurencii neuspel

Svatoš sa musel poobzerať po „práci“ v Európe po nezdare v zámorí. Hoci sa tvrdo pripravoval, miestenku v tíme panterov si nevybojoval.

„V kempe sa to zomlelo všetko až príliš rýchlo. Neodohrali sme ani jeden prípravný zápas. Šancu ukázať sa som mal len na tréningoch. Kouč Dineen si ma potom pozval na pohovor a oznámil mi, že má k dispozícii veľa útočníkov a do prvého mužstva sa nedostanem,“ priznal Svatoš.


Marek Svatoš v tíme Floridy nespel
Foto: TASR

Pravý krídelník nastúpil v NHL na 344 zápasov, v ktorých strelil presne sto gólov. Viac ich už nepridá. „Mrzí ma to, lebo to bola asi moja posledná šanca,“ prezradil hráč draftovaný lavínami z Colorada.

Trénuje sám

Jeden z najväčších talentov slovenského hokeja pribrzdili v rozlete viaceré zranenia. To posledné, poškodený meniskus v ľavom kolene, sa ukázalo aj ako najvážnejšie. Svatoš musel podstúpiť operáciu, pričom posledný súťažný zápas odohral v apríli 2011.

Odvtedy sa venoval rehabilitácii a tréningom. „Teraz som už zdravý a v plnej sile. Keďže v Colorade sa už hrá NHL, s tréningami to ľahké nemám. Chodím na ľad sám a udržiavam sa v kondícii,“ konštatoval Marek.

Po nezdare v kempe panterov z Floridy sa vrátil späť do Denveru za manželkou Dianou a synčekom Markom Davidom. Podľa všetkého sa bude sťahovať opäť. Do Bratislavy.