V čom to je, že Spartak túto sezónu predvádza slabé výkony a prehráva jeden zápas za druhým? "Neviem si to vysvetliť, sme doslova zakliati. Na play-off už strácame veľa bodov, iba zázrak nám pomôže, aby sme sa dostali do bojov o titul. Musíme začať vyhrávať a mužstvá pred nami prehrávať..."

Zažili ste vo svojej kariére takúto krízu?  "Priznám sa, že toto sa mi ešte nestalo, že by sa klub, v ktorom hrám, tak dlho trápil. "

Vedenie klubu zatiaľ hernú krízu rieši výmenami trénerov, čo na to vravíte? "Za tri mesiace už máme tretieho kouča. Nie je to nič príjemné. Každý tréner má totiž iný systém, takže nie je ľahké si na to zvyknúť tak rýchlo. Uvidíme, čo sa bude diať. Možno prídu na rad hráči."

Vy ste zatiaľ na koberci u vedenia neboli, nelietali v mužstve pokuty? "To nie, ale na koberci sme už boli viackrát. Zatiaľ to však nepomáha..."

Krátku trénerskú anabázu zažil v klube ako aj váš otec František. Mužstvo viedol iba dva zápasy, snažili ste sa mu pomôcť? "Určite áno, žiaľ, nevyšlo to. Svet sa nezrúti, život ide ďalej."

Bývali ste spolu? "On býval u mňa. (smiech)"

Takže na revanš varil... "To nie. Chodili sme do reštaurácie alebo k Stümpelovcom, kde varila Jožkova manželka Martina."

Prišli ste si do reprezentácie napraviť chuť? "Áno, dá sa to tak povedať, ja sa vždy do národného mužstva teším. Je nás tu viac chalanov, čo sme vyhrali Nemecký pohár, takže verím, že opäť odohráme dobrý turnaj."

Z kancelárie rovno na zimák

Z kancelárie rovno na zimák Už sú v luxuse! Slovenský zväz ľadového hokeja sa po 28 rokoch presťahoval. Namiesto nevyhovujúceho Domu športu sa jeho novým sídlom stali priestory v bezprostrednej blízkosti Zimného štadióna Ondreja Nepelu. „Všetky najväčšie úspechy slovenského hokeja tu máme zobrazené prostredníctvom dresov, trofejí či spomienkových fotografií. Majstrovský pohár z roku 2002 zatiaľ chýba, čakáme na vhodný podstavec,“ uviedol prezident SZĽH Igor Nemeček, ktorý si pochvaľoval predovšetkým reprezentatívnosť nových priestorov.

Marcel Hossa si prišiel do reprezentácie napraviť chuť

V novom: Šéf Nemeček.
Zdroj: Michal Smrčok