Telenovela okolo vášho zotrvania v bratislavskom Slovane naberá na obrátkach. Tesne pred zápasom proti Levu Praha ste dostali zákaz hrať od vedenia ruskej KHL. Čo na to vravíte?
– Ruská strana mi dala stopku, ale povedali mi, že nastúpiť môžem iba vtedy, ak si vybavím písomný súhlas od vedenia NY Islanders. A o to som sa aj snažil a celú vec som riešil so svojím agentom. Povolenie z ich strany do zápasu neprišlo.

Ste prekvapený, že vám Rusi nedovolili nastúpiť, pričom pred pár dňami vás osobne podporil samotný šéf KHL Alexander Medvedev?
– Nie, čakal som to. Museli dať nejaké vyjadrenie a urobili to tak, aby som sa ja dohodol s Islanders. Oni nechcú riskovať, že im NHL na budúci rok nepustí hviezdy na zimnú olympiádu v Soči. A ja to rešpektujem.

Nemali ste v pláne dohodnúť sa s NY Islanders tak, že vám dajú povolenie proti Levu odohrať rozlúčkový súboj v drese Slovana a potom sa predsa len pripojíte k ich tímu v New Yorku?
– Ja nemôžem aj tak letieť, pre rodinné veci potrebujem ostať na Slovensku ešte minimálne dva týždne.

O aké veci ide?
– Je to súkromné. Syn má zdravotné problémy, nie je to vážne, ale jeho uzdravenie chvíľu potrvá. Nebudem to rozoberať cez médiá.

A čo budete robiť najbližšie dva týždne?
– Požiadal som Islanders cez agenta, aby mi dali súhlas na pôsobenie v KHL v drese Slovana ďalšie dva týždne. Ak to zamietnu, tak budem v Bratislave s chalanmi trénovať. A potom sa asi vrátim.