Z Trenčína sa presunul do Bratislavy, kde úraduje vo svojej novej kancelárii a zvyká si na nezvyčajný režim. „Momentálne som sa na chvíľu presťahoval do Bratislavy, kde teraz bývam. Pripravujeme totiž s našimi partnermi začiatok súťaže a často som v práci aj 14 hodín denne, takže by pendlovanie do Trenčína a späť nebolo vhodné,“ povedal nový riaditeľ PRO-HOKEJa.

„Na novej stoličke sa mi sedí dobre, ale to neznamená, že vysedávam v kancelárii od rána do noci. Táto funkcia je spojená s množstvom rokovaní, vybavovaním a cestovaním,“ dodal Lintner.

Lintner je necelý mesiac riaditeľom: Zverejnil plat a ukázal nové logo

Populárny Citrón maká aj 14 hodín denne.
FOTO: archív R.L.

Čo obľúbený „Citrón“ urobil ako prvé vo funkcii? „Niekoľko dní som preberal agendu po svojom predchodcovi Vladimírovi Paštinskom a absolvoval rokovania so súčasnými partnermi o znení zmlúv. Všetko prebehlo hladko, v súčasnosti doťahujeme isté projekty a môžem povedať, že sme na začiatok súťaže pripravení,“ konštatoval Lintner.

Kauza okolo šéfa extraligy je rozlúštená! Richard Lintner povedal áno

S jeho príchodom na post riaditeľa prichádzajú aj zmeny. „Budeme mať nielen nové logo a názov ligy, ale aj slogan – Hej, ideme na hokej! Keďže naším zámerom je veci zjednodušiť, rozhodli sme sa, že najvyššia hokejová súťaž ponesie názov Tipsport liga. Ostatné novinky sa fanúšikovia dozvedia 9. septembra na tlačovej konferencii,“ dodal Lintner.

Nezvyčajný počin na naše zemepisné šírky urobil nový riaditeľ súťaže hneď po nástupe do funkcie aj v tom smere, že zverejnil bez okolkov svoj plat. Ten činí 5 000 eur mesačne. „Nemám čo skrývať. Keďže deklarujeme spolu s partnermi transparentnosť a väčší prístup k informáciám, nemal som problém zverejniť svoj plat,“ dodal Richard.