Tréner Vůjtek avizoval, že s vami minimálne na duel proti Bielorusku ráta ako s jednotkou. Vnímate už tento turnaj ako súčasť boja o nomináciu na budúcoročný šampionát?
– Samozrejme, teším sa z toho, chytať v reprezentácii je vždy príjemné. Tak ďaleko sa však nik z nás zatiaľ nepozerá, možno akurát mladší hráči to vnímajú viac. Ja sa sústredím predovšetkým na svoju prácu, svoj výkon. Od toho sa potom odvíja všetko ostatné

 MS budú v Helsinkách, kde ste nejaký čas hrávali. Nie je pre vás o to väčšou motiváciou sa do záverečnej nominácie dostať?
– Zažil som tam naozaj krásne časy, bolo by pekné sa vrátiť. Z tohto pohľadu to možno skutočne predstavuje extra motiváciu. Ale ako hovorím, podstatný je teraz zápas s Bieloruskom, do mája je ešte ďaleko.

Na hlave nosíte opäť novovyzdobenú masku. Kto vybral motívy?
– Motívy na maske mením každý rok, je to pre mňa tradícia. Teraz som si na internete našiel nejaké obrázky spojené s Chabarovskom, ktoré som použil. Symbolmi Chabarovska sú medveď a orol, preto tam nemohli chýbať.

V súvislosti s vami sa neustále omieľa téma časového posunu, na ktorý si pri cestách z Chabarovska musíte zvyknúť. Ako to vnímate?
– Nie je to až také hrozné. Všetci hráči sme na to zvyknutí, nemyslím si, že sa v tom treba príliš vŕtať. Som profesionálny športovec, vedel som, kam podpisujem a tým sa to končí.

Už ste si zvykli aj na tuhú ruskú zimu?
– My aj s rodinkou máme zimu radi, mne to nikdy nerobilo problém. Dokonca veľmi obľubujem prechádzky po snehu. Minulý rok som práve v Helsinkách zažil mínus 35 stupňov, tu bolo zatiaľ najmenej mínus 17. Pokiaľ je to v tomto rozmedzí, nie je problém. V januári však hlásia mínus 40, možno potom budem hovoriť inak.

Blížia sa Vianoce, ako ich strávite?
– Sviatky si moc neužijem, prakticky neustále hráme, takže to bude hektické. Na Štedrý deň sme v Ufe, máme na programe tréning, sviatkovať teda budeme tam. Ale už som vravel Rišovi Stehlíkovi, nech uloví kapra a všetko pripraví, tak som zvedavý (smiech).