V utorkovom vyhlásení sa píše, že títo hráči nie sú spokojní s tým, ako voľby prebiehali, že to bola neférová súťaž, ktorá je pre nich neakceptovateľná.

Preto sa rozhodli k prvému radikálnejšiemu kroku a tým je bojkot ankety Hokejista roka.

„Pozvánku na Hokejistu roka som ešte nedostal, ale ak príde, v tom prípade ju budem musieť odmietnuť,“ jasne sa vyjadril hviezdny Hossa, ktorý by mal byť víťazom ankety.

Podľa hovorcu skupiny Michala Handzuša je bojkot slávnostného galavečera jedným z krokov, ako dať najavo nespokojnosť s dianím v hokejovom hnutí.

Do živého zaťal obranca Dominik Graňák, ktorý priznal, že keby dostal v súčasnosti pozvánku do reprezentácie, tak by ju neprijal.

Vzbura hokejistov sa vyostruje: Hossa sa rozhodol pre tvrdé kroky

„Povedal som to preto, že sa nám jednoducho nepáčil spôsob, akým voľby prebehli. Jeden kandidát mal možnosť za seba hlasovať a druhý nie. Nezdalo sa nám to fér,“ vysvetlil Graňák.

„Momentálne sú skutočne v našom hokejovom hnutí turbulentné dni a uvidíme, ako zareaguje druhá strana. Pokiaľ sa nič nezmení, tak nikto nevylučuje, že reprezentovať neprídeme ani v budúcnosti,“ dodal Graňák.

Dominik Graňák priznal, že by v súčasnosti pozvánku do národného tímu odmietol.
FOTO: MICHAL SMRČOK

Jeho počin prekvapil aj Tomáša Tatara. „Domino je z nás najpokojnejší a toto povedal? My máme určený náš postup, ako budeme konať, kým sa situácia nevyrieši. Pokiaľ sa nezačne niečo robiť, tak sa naše mená nebudú spájať s hlavičkou zväzu,“ povedal útočník Detroitu a tým trochu poodhalil karty, keďže aj reprezentácia patrí pod SZĽH.

Budú priostrovať

A čo na to hovorí Handzuš?

„Keď príde k reprezentačnej akcii, tak sa vyjadríme. Je to jedna z možností, že nebudeme aj reprezentovať. Momentálne je najbližšia akcia Hokejista roka a tam sme dali jasne najavo náš postoj. A ten zaujmeme, aj keď príde čas vyjadriť sa k reprezentácii.