Víkendový galavečer v Bratislave nemal punc dôstojnosti. Mnohí hokejisti či tréneri chýbali, ukázať sa prišli skôr funkcionári či legendy. A tak najlepší brankár Ján Laco poďakoval za triumf v ankete zo Švajčiarska, kde je na sústredení s tímom Barys Astana, najlepší hráč do 20 rokov Martin Reway sa zasa prihovoril cez televíznu dokrútku.

„Získať cenu Pavla Demitru je poctou. Pre Slovensko znamenal veľa. Rád by som sa mu raz vyrovnal,“ konštatoval. Dve hlavné kategórie ovládol Gáborík. Prebral si i trofej pre najlepšieho útočníka.

„Už len tá fráza ‚najlepší hokejista Slovenska‘ znie veľkolepo. Moja sezóna bola pritom poriadne rozpačitá. Nie najlepšia forma, zranenia, no a potom vykúpenie v Los Angeles. Po tom trejde som videl svetlo na konci tunela, ktoré sa premenilo až na Stanleyho pohár. Okrem najbližších venujem tento triumf Paľkovi Demitrovi. V minulosti ho získal, teraz by sa radoval so mnou,“ konštatoval Gáborík.

V dobrej nálade bol i tréner Košíc Anton Tomko, držiteľ ceny pre najlepšieho trénera. „Na Slovensku je nás vraj päť miliónov. Som preto rád, že tým NAJ som ja.“ Po ročnej prestávke pribudlo aj nové meno v Sieni slávy.

Medzi nesmrteľných sa zapísala legenda Slovana Zdeno Cíger. „Cítim sa ešte stále mlado, nečakal som v tomto veku takéto ocenenie. Preto ma uvedenie príjemne prekvapilo,“ povedal Cíger, ktorému robila spoločnosť sexi partnerka Xénia.