Jeden z najlepších slovenských hokejistov utrpel zranenie hlavy ešte v súboji proti Pittsburghu 13. februára. „Zrazil som sa s protihráčom a utŕžil som úder do hlavy. Hral som s otrasom mozgu ešte dva zápasy, ale stále som sa cítil horšie a horšie. Nedokázal som sa už poriadne koncentrovať,“ vyjadril sa k svojmu zraneniu pre náš denník Marián Gáborík.

„Myslel som si, že to nebude až také zlé, veď nikdy predtým som takéto zranenie nemal. Aj preto som skúsil hrať ďalej,“ pokračoval kanonier jazdcov.

V základnej časti si zahrá

Hviezda NY Rangers skúsila v piatok prvýkrát ľahký tréning, ale na návrat do kolotoča NHL to zatiaľ v blízkej budúcnosti nevyzerá. „Necítim sa optimálne. Musím mať opäť úplný pokoj. Sám neviem odhadnúť, kedy začnem hrať, ale verím, že to bude čo najskôr,“ pokračoval odchovanec Trenčína.

O jeho absencii sa začínajú vynárať viaceré dohady a špekulácie, že vôbec nemá otras mozgu. Spomínajú sa nezhody s koučom Tortorellom, ale aj výmena do iného klubu. „To sú totálne nezmysly. Naozaj mám otras mozgu a to je jediný dôvod, prečo nehrám. A ani to, že základná časť je pre mňa skončená, nie je pravda,“ dodal Gáborík.