Hovorí sa, že hokejisti sú tvrdí chlapi, ale siahnuť živému tvorovi na život by nedokázali. „Neurobil by som to, bolo by mi prasiatka ľúto,“ priznal Marcel Hossa, ktorý napriek tomu, že už hrá, sa stále dáva dohromady po úraze panvy z prvého kola.

Trenčianski hráči nemali problém ani s čistením cibule.
Trenčianski hráči nemali problém ani s čistením cibule.
Zdroj: Matej Kalina

„Už je to lepšie, ale stále to bolí,“ prezradil. A tak sa celej zabíjačkovej akcie chytil profesionálny mäsiar Miroslav Lehocký, inak svokor nebohého Mira Hlinku. Na vozíku priviezol ráno o pol ôsmej rozpolené prasa, ktorého sa potom ujali už hokejisti.

Najstatočnejšími pomocníkmi boli Tomáš Starosta, Radek Dlouhý, Denis Hudec či Ondrej Mikula. „Radšej budem hrať dva dni po sebe zápas, ako miešať túto klobásovú zmes. Veľmi ma bolia ruky,“ konštatoval asistent kapitána Tomáš Starosta.

Marcel Hossa kontroloval, ako je na tom fašírka.
Marcel Hossa kontroloval, ako je na tom fašírka.
Zdroj: Matej Kalina

„Vidím niečo takéto asi druhý raz v živote. Nejem to často, ale rád ochutnám, keď je príležitosť. Ale zabiť by som to nevedel,“ povedal Radek Dlouhý. „Osobne mám najradšej pečienku,“ priznal brankár Michal Valent, ktorý má veľký podiel na tom, že Dukla lige kraľuje.

Syn Žiga Pálffyho Denis Hudec sa roboty neštítil. „Urobili sme si akciu a zabavili sa. Zo zabíjačky mám rád všetky dobroty, nemusím len huspeninu,“ dodal. Na dvore trenčianskeho štadióna sa šírili rôzne vône a vyzeralo to tak, že hokejisti budú mať ešte dlho čo jesť, nehovoriac o tom, že utužili kolektív.