„V stredu večer pätnásť minút po osemnástej hodine tragicky zomrel útočník HK 36 Skalica Richard Rampáček. Dvadsaťpäťročný kanonier zahynul na ceste medzi Skalicou a Holíčom pri havárii motocykla, na ktorom bol spolujazdcom. Vodič motocykla vyviazol z nehody s niekoľkými zlomeninami a je hospitalizovaný v nemocnici v Skalici,“ znelo v agentúrnej správe. Veľká tragédia vtedy silno zasiahla športové dianie na Slovensku a zbytočnú smrť mladého hokejistu vyvolala smútok. Hlavne preto, že išlo o zbytočnú smrť vtedajšieho najlepšieho strelca Skalice. Hráč, ktorý nosil na drese číslo 46, hral celú kariéru za tento klub. Dokopy nastúpil za Záhorákov v Extralige na 263 duelov, v ktorých strelil 64 gólov.

Richard Rampáček
Richard Rampáček
Zdroj: Facebook

Na smutné výročie Rampáčkovho úmrtia sa na jeho hrob vybrali aj zástupcovia súčasného skalického klubu a Richardovi niekdajší spoluhráči. Ešte predtým, v súboji proti SR 20, si svojho bývalého obľúbenca pripomenuli aj skalickí diváci.

Vdova po hokejistovi z Demitrovho lietadla smrti: Po piatich rokoch je opäť šťastná

Zdrvujúca správa zasiahla aj slovenskú hokejovú rodinu! Kohút: Obrovská tragédia!

Legendárny hokejista Žigo Pálffy otvorene o bojkote: Takáto odpoveď zaskočí

FOTO Demitrová opäť v čiernom: Do neba odprevadila aj manželovho kamaráta

„Včera sme Rampovi symbolicky hodili kvety na ľad a zatlieskali. Dnes, v deň 15. výročia jeho náhleho odchodu, sme mu tieto kvety položili v Kopčanoch na jeho hrob. Česť Tvojej pamiatke, 46,“ stojí na oficiálnom facebooku skalického klubu, ktorý pôsobí v 1.lige.