Až posledné 52. kolo najvyššej slovenskej hokejovej súťaže definitívne rozlúštilo tajničku štvrťfinálových dvojíc vo vyraďovacej časti. Po utorku je známe, že HC’05 Banská Bystrica zabojuje o postup do semifinále s HC K Cero Nitra. Na hráčov úradujúceho šampióna HC Košice čaká séria na štyri víťazné zápasy proti HK Poprad, MHC Martin si zmeria sily s HK 36 Skalica. Pred utorkom bola známa len jedna dvojica Slovan Bratislava - HKm Zvolen.

Štvrťfinálové dvojice play-off Slovnaft extraligy 2009/2010 (hrá sa na štyri víťazstvá):
(1.) Slovan Bratislava - (8.) HKm Zvolen - 13., 14., 17., 18. prípadne 21., 23. a 25. marca
(2.) HC’05 Banská Bystrica - (7.) HC K Cero Nitra - 13., 14., 17., 18. prípadne 21., 23. a 25. marca
(3.) HC Košice - (6.) HK Poprad - 15., 16., 19., 20. prípadne 22., 24. a 26. marca
(4.) MHC Martin - (5.) HK 36 Skalica - 15., 16., 19., 20. prípadne 22., 24. a 26. marca

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Noves okná Spišská Nová Ves 4:6 (3:3, 1:1, 0:2)
Góly: 3. Tomášek (D. Moravec, M. Bartánus), 5. Mahdalík, 14. Kuric (P. Lištiak, Roháč), 26. Tomášek (D. Moravec) - 11. Harabin (S. Pavličko), 16. Holečko (L. Jurík, Leskovjanský), 18. Hamrák (Ďaloga, Macejka), 22. Harabin (Macejka), 43. Petruk (Hamrák, Harabin), 56. Macejka (Ďaloga, Hamrák)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Gašparík, M. Orolin, 812 divákov
Zostavy:
L. Mikuláš: Fikrt (od 21. Kurali) - Heš, D. Devečka, P. Lištiak, M. Varga, Petran - Tomášek, D. Moravec, M. Bartánus - Roháč, Kuric, Mikula - Ďurný, Mahdalík, M. Oravec
Spišská Nová Ves: Štefl - Ďaloga, Harabin, A. Mrena, Hančák, Gurčík, Borovský, Petruk, Hübler - Hamrák, Macejka, S. Pavličko - Leskovjanský, L. Jurík, Holečko - Vartovník, Heizer, Prokop - Smotrila, Lemešani, Farkašovský

V tomto zápase išlo o to, ktoré z mužstiev skončí na poslednom mieste. Domáci začali lepšie, už v 5. min vyhrávali 2:0. Neboli by to však Liptáci, aby po dvojgólovom vedení nepoľavili. V 11. min nečakane Pavličko znížil na 1:2 a od tohto momentu sa začal hrať vyrovnaný zápas. Domáci išli ešte raz do dvojgólového vedenia, keď v 14. min Kuric zvýšil na 3:1, ale hostia za tri minúty dokázali zásluhou Holečka a Hamráka vyrovnať skóre.

V závere prvej tretiny bol vylúčený Devečka a hneď na začiatku druhej tretiny aj Heš. Spišiaci hrali takmer dve minúty presilovku o dvoch hráčov a Harabin ich dostal nečakane do vedenia - 4:3. V 25. min bol však vylúčený Holečko a za 32 sekúnd vyrovnal Tomášek - 4:4. Do konca druhej tretiny sa hral vyrovnaný hokej, ani jedno z mužstiev nedokázalo využiť svoje šance a čakalo sa, čo sa stane v poslednej časti hry.

Vstup do tretej tretiny mali lepší hostia a už v 43. min ich do vedenia dostal Petruk. Pre domáce mužstvo i jeho fanúšikov to bol šok. Liptáci sa už nedostali do hernej pohody a svoje šance nedokázali premeniť. V 56. min dokonca Macejka poslal nováčika zo Spiša do dvojgólového vedenia, čo bolo nielen prekvapenie, ale doslova šok pre Litpákov, ktorí na zápas nastúpili iba so 14 hráčmi v poli a výsledok už nedokázali otočiť.
Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Liptovského Mikuláša): "Veľmi ľahko sme sa dostali do vedenia, ale potom sme prestali hrať, čo hostia dokonale využili a otočili skóre. Naše mužstvo je v úplnom rozklade, čo ukázal aj tento zápas. S takým úzkym kádrom sa nedá súťaž hrať."
Dušan Kapusta (asistent trénera Spišskej Novej Vsi): "Mali sme síce zlý začiatok, ale o to lepšie sme skončili. Sme radi, že tento zápas sme vyhrali, lebo ešte stále v duchu veríme, že sa v súťažiť môžme zachrániť. Je to naše zbožné želanie, ale stále veríme."

HKm Zvolen - Dukla Trenčín 6:4 (2:1, 1:3, 3:0)
Góly: 7. J. Valach (L. Čierny, P. Barinka), 20. P. Szabo (J. Kopecký, Marek Haščák), 27. Michal Chovan (L. Čierny, Zdeněk Nedvěd), 49. Zdeněk Nedvěd (P. Pucher, Michal Chovan), 51. Michal Chovan (Hraško, P. Pucher), 60. Valach (P. Pucher) - 5. Paroulek (Sekeráš), 22. Paroulek (Kollár), 25. Balga (M. Hlavačka, L. Klíma), 32. Paroulek (J. Gašparovič, Kollár)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Bednár, T. Orolin, 1410 divákov
Zostavy:
Zvolen: J. Laco (22. Kristín) - L. Čierny, Juraško, J. Valach, Pikkarainen, Cebák, V. Urban, Hraško, Ťavoda - Zdeněk Nedvěd, P. Pucher, Michal Chovan - P. Barinka, M. Jurík, Šimurda - J. Kopecký, P. Szabo, Marek Haščák - V. Baláž, Otčenáš, Marcinek
Trenčín: Murín - Bednár, Sekeráš, M. Hlavačka, Čintala, Orolín, Fatyka - Balga, B. Jánoš, L. Klíma - Paroulek, Kollár, J. Gašparovič - Radulay, T. Klíma, Dubec - L. Ružička, P. Kopecký, J. Hašek, od 35. min Jarábek

Pod Pustým hradom sa strhla už od úvodných minút hokejová prestrelka. Brankára Laca chcel už v 53. sekunde prekonať Gašparovič, avšak mieril do žŕdky. Úvodný gól videli diváci v 5. min, keď Paroulek prešiel cez útočnú modrú čiaru a dobre umiestnenou strelou prekonal zvolenského gólmana - 0:1. Domáci vyrovnali v presilovke piatich proti trom, keď spoza kruhu skóroval Valach - 1:1. Trenčanom potom nevyšlo prečíslenie Hlavačku s Dubcom v oslabení. Skóre sa mohlo meniť až v 17. min, keď Barinka prekonal Murína, ale puk z bránkovej čiary poslal do bezpečia T. Klíma. O minútu na to trafil domáci Očenáš spojnicu pravej a hornej žŕdky. Zvolenčanom sa potom podarilo ísť do vedenia dve sekundy pred klaksónom, keď Kopeckého prihrávku spoza bránky umiestnil zblízka Sabol - 2:1. Všetky góly v prvej tretine padli z presilových hier.

Na začiatku druhej tretiny vyrobil obrovskú hrúbku brankár Ján Laco. Vykorčuľoval do priestoru medzi kruhmi, keď sa snažil zachytil puk v črtajúcom sa sóle Paroulka, no ten lapačkou neprikryl a trenčiansky útočník nemal problém skórovať do prázdnej bránky - 2:2. Laca po tomto nešťastnom momente vystriedal náhradný brankár Matej Kristín. Hostia išli do vedenia v 25. min v presilovke, keď Balga tečoval strelu Hlavačku od modrej - 2:3. Zvolenčania vyrovnávali taktiež v početnej výhode, v 27. min prestreli Murína z pravého kruhu Chovan - 3:3. Trenčania však priklonili misku váh na svoju stranu v 32. min hetrikom Paroulka, ktorý zblízka prekonal pomedzi betóny Kristína - 3:4.

Zvolenčanom sa v tretej tretine podaril dokonalý obrat. V 49. min vyšlo domácim prečíslenie a zároveň pekná kombinačná akcia Chovana s Pucherom, na ktorej konci bol Zdeněk Nedvěd - 4:4. V 51. min Zvolenčania išli do vedenia po strele Hraška a dorážke Chovana a na konečných 6:4 poslal puk pri power-play Trenčína do prázdnej bránky 19 sekúnd pred koncom Valach.
Hlasy:
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Bolo to stretnutie, v ktorom o nič nešlo a o všetkom bolo rozhodnuté. Napriek tomu ďakujem divákom, ktorí sem merali cestu, aj im patrí toto víťazstvo. Jedna súťaž pre nás skončila a začína sa druhá súťaž, teda play-off, na ktorú sa začneme pripravovať od štvrtka. Toto sú najhoršie stretnutia, kde jedna ani druhá strana nemá motiváciu, ale nechcem to takto povedať, ale žiaľ je to v hlavách. Podvedomie zohralo svoju úlohu a niektorí hráči nepodali stopercentný výkon, no verím, že to tak nebude v play-off, kde Slovan aj Zvolen začínajú od nuly a je to len na nás, ako sa vyrovnáme s týmito rozhodujúcimi zápasmi."
Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "V tomto zápase už o nič nešlo a malo to nádych prípravného duelu. Prišli sme sem s mladými hráčmi, s viacerými juniormi, ktorí ukázali, že môže z nich niečo byť. Dostali príležitosť a šancu, ktorej sa chopili. Mohli sme tento zápas vyhrať, keby sme premenili presilovku o dvoch hráčov za stavu 4:3 pre nás, ale taký je hokej. Po chybách v tretej tretine sme dostali tri góly, a preto Zvolen vyhral."

HK Orange 20 - HK ŠKP Poprad 2:7 (1:1, 0:4, 1:2)

Góly: 20. L. Kozák (Jaborník, Šišovský), 60. Šišovský (Takáč) - 13. Klouda (Škovira, Fabian), 21. Marcel Haščák (Šechný, Jasečko), 26. Šechný (Juraj Faith, Marcel Haščák), 35. Klouda (Škovira, J. Brejčák), 36. Šechný (Marcel Haščák, Juraj Faith), 56. Marcel Haščák (Jasečko, M. Žemba), 56. Mašlonka (Rataj, Lapšanský)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Korba, Valach, 260 divákov
Zostavy:
Orange 20: Pék - L. Kozák, Jaborník, Marinčin, Šiška, Staňo, Čajkovský, Šeliga - Andrej Šťastný, Vandas, Šišovský - Mlynarovič, Takáč, Sobota - Kadura, Šimčák, Peško, Cingel
Poprad: Melicherčík - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, M. Žemba, Kledrowetz, Michal Segľa, Kramár, D. Brejčák - Škovira, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, Juraj Faith - Svitana, Rataj, Lapšanský - Mašlonka, V. Žemba, Schneider
V 13. min hosťujúci Fabian posunul od modrej čiary puk na Škoviru, ktorý ho z prvej poslal na Kloudu a ten do prázdnej bránky otvoril skóre stretnutia - 0:1. V závere prvej tretiny potrebovali domáci iba 10 sekúnd, aby využili presilovku. Úspešným strelcom bol Kozák - 1:1. Hneď po zmene strán Šechný našiel pred bránkou voľného Haščáka, ktorý pomedzi Pékove betóny znovu vrátil Popradu vedenie - 1:2. V 26. min Šechný z otočky vystrelil po ľade a strela na prekvapenie všetkých skončila za Pékovým chrbtom - 1:3. V 35. min J. Brejčák prihrával Škovirovi, ten vylákal na seba obrancu a prihral Kloudovi, ktorý blafákom prekonal Péka - 1:4. O minútu neskôr Haščák prihrával Šechnému, ktorý sa pohral s celou domácou obranou a aj brankárom Pékom - 1:5. V 56. min strelili Popradčania hneď dva góly. Najprv využili presilovku zásluhou Haščák - 1:6. Vzápätí Rataj zatiahol puk do rohu ihriska odkiaľ prihral medzi kruhy Mašlonkovi, ktorý z prvej prestrelil Péka - 1:7. V poslednej minúte stretnutia domáci Takáč spoza bránky prihrával pred bránku úplne voľnému Šišovskému, ktorý na dvakrát prekonal Melicherčíka a uzavrel tak skóre na 2:7.
Hlasy:
Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): "Obávali sme sa tohto zápasu. Bol to posledný duel celej tejto etapy prípravy, v ktorej sme odohrali aj kvalitné zápasy. Chlapci boli myšlienkami niekde úplne inde, pripravovali sa už na poslednú časť tejto sezóny - do play-off juniorskej extraligy. Koncentrácia nám vydržala iba prvých dvadsať minút, potom už chýbal pohyb, srdce, taktická disciplína. Robili sme zbytočne veľa chýb a skúsený súper to využil."
Július Pénzeš (tréner Popradu): "Po prvej tretine za stavu 1:1 sme v šatni trošku pritvrdili. Zápas sme nepodcenili, korčuľovali sme, vytvárali sme si šance. Všetko sme chceli dávať do prázdnej bránky. Chlapci začali šance premieňať, naďalej sme si ich vytvárali v hojnom počte. Myslím si, že sme odohrali solídny zápas so slušným zakončením."

HK 36 Skalica - HK K-Cero Nitra 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 27. Kocák (R. Jarolín), 54. R. Jarolín (R. Hartmann), 57. Kocák (R. Jarolín, Kloz)
Zostavy:
Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Schnabel, Kloz, Škadra, Jendek, Gula, Beňa - Pálffy, R. Školiak, Višňovský - Kocák, R. Jarolín, R. Hartmann - Lušňák, Zálešák, D. Pašek - Kutálek, F. Novák, Šátek
Nitra: Lakosil - Rais, Špelda, Širokovs, Jass, Vlk, König, Ďurák, Ďurkech - S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay - M. Slovák, M. Kováčik, Čaládi - Gráčik, M. Štefanka, Kmeč - Šinkovič, M. Novák, M. Románek
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Horínek, Tvrdoň, 1842 divákov

V zápase o piate miesto videli diváci len priemerný hokej. Domáci boli síce v úvode aktívnejší, do vyložených šancí sa však nedostávali a po strelách Zálešáka, Lušňáka a Jarolína sa Lakosil určite nespotil. Prvú vážnejšiu príležitosť mal v 6. min Zálešák, no Lakosil sa prekvapiť nenechal. Nepodarilo sa to ani Kocákovi, ktorý zakončil prihrávku Jarolína len do stredu bránky. V 16. min šikovne strieľal hosťujúci Čaládi, no Kotvan stál na svojom mieste. Hostia hrali v závere prvej časti hry presilovku, no posunúť skóre sa im nepodarilo.

V druhej tretine udreli ako prví hostia, Kmečova strela skončila v bránke a hostia sa mohli radovať. Ich radosť ale čoskoro ukončil videorozhodca, podľa ktorého puk neprešiel celým objemom bránkovú čiaru. Hostia ani veľmi neprotestovali, a tak doslova z protiútoku strelili gól domáci. Jarolín spoza bránky prihral Kocákovi, ktorý z kruhov prestrelil Lakosila 1:0. V 29. min Nitra premrhala presilovku 5 na 3, keď ani raz neohrozila Kotvana. V 37. min Hartmann obišiel hosťujúcich hráčov, no poslal puk len vedľa bránky.

Vyrovnať mohol už v 41. min po hrubej chybe domáceho Gulu Ručkay, ten však stroskotal na pozornom Kotvanovi. Zvýšiť náskok domáceho mužstva mohol naopak Kutálek, ale z tesnej blízkosti Lakosila neprekonal. V 42. min sa hostia v tomto zápase zbytočne radovali už druhýkrát, Kotvan totiž famóznym zákrokom ich radosť pokazil. Na rozdiel dvoch gólov upravil v 54. min Jarolín, keď nikým neatakovaný obišiel bránku hostí a zakončil ponad bezmocného Lakosila. Tretí gól Skalice pridal Kocák v 57. min, keď hosťujúca obrana nechala domáceho hráča voľného a ten z tesnej blízkosti nemal problém dopraviť puk za nitrianskeho gólmana. Na konci tretej tretiny zneškodnil Kotvan dva samostatné nájazdy Nitry a pripísal si čisté konto.
Hlasy:
Martin Pešout (tréner Skalice): "Som rád, že sa hral dobrý hokej. Ani jedno mužstvo nešpekulovalo, oba tímy chceli vyhrať. My sme boli šťastnejší, aj preto sme vyhrali tretí zápas v rade."
Peter Oremus (tréner Nitry): "Prišli sme do Skalice s cieľom bodovať, no to sa nám nepodarilo. Šancí sme mali dostatok, ale zakončenie bolo slabé. Za výkon však hráčov musím pochváliť a verím, že príležitosti využijeme už v zápase play-off s Banskou Bystricou."

MHC Martin - MsHK Garmin Žilina 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)
Góly: 17. M. Beran (Uram), 29. Jabrocký (M. Beran, Klepáč), 31. Appel (M. Beran) - 11. Palovčík (Nádašdi, Vala), 19. Turoň (Drevenák), 56. V. Nemec (Koložváry, Hriňa), 59. M. Kokavec (V. Nemec, Koložváry)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše Klepáč (Martin) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Smrek, Tornay, 1152 divákov
Zostavy:
Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Matejka, I. Ďatelinka, Pozník, Drgoň - Uram, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Themár, Markovič, Trokan, od 7. min Velebný za Pozníka, od 37. Zelíska za L. Říhu
Žilina: Lipovský - Bobček, Hriňa, Rúfus, Nádašdi, Turoň, Ftorek, Kolarz, Škuta - V. Nemec, Koložváry, M. Kokavec - Krajči, Palovčík, Vala - Drevenák, Hreus, Kropáč - Hájnik, Pleva, M. Gálik

Domáci vedeli, že ak chcú zakončiť základnú časť na bronzovom stupni, musia stopercentne bodovať. Martin začal síce lepšie, ale Uram v 3. min zblízka trafil Lipovského. O tri minúty neskôr Dornič iba vyprášil betóny žilinského brankára. Žilina postupne vycítila, že Turčania nie sú vo svojej koži, osmelili sa, no Krajčiho strela v 8. min minula Dzubinovu bránku. Potom mali žlto-zelení možnosť hrať 85 sekúnd presilovku o dvoch hráčov, ale hostia z tlaku nevyťažili gólovú akciu. Tá sa zrodila až v 11. min v rovnovážnom stave, keď Vala spoza bránky našiel nekrytého Palovčíka, ktorý strelou bez prípravy otvoril skóre. Martin si uvedomil hrozbu, zvýšil agresivitu a vytvoril si niekoľko šancí. V 16. min Appel centroval pred bránku "vlkov", kde sa vytvorila "skrumáž", puk tancoval pred bránkovou čiarou, ale vtedy nezahrmelo. Vyrovnanie prišlo o minútu neskôr, keď Beran v martinskej početnej výhode zblízka prekonal Lipovského. Bič však plieskal na konci prvej tretiny. V 19. min Drevenák uvoľnil Turoňa, ktorý poslal svoj tím znovu do vedenia - 1:2. Gregorovci tak znovu museli zvýšiť obrátky, v druhej tretine sa tlačili pred Lipovského bránku, ale na martinské hokejky sa vkradla nervozita. V 23. min zaváhal Říha, ktorý namiesto strely nepochopiteľne ešte hľadal Appela. Martin prišiel v 28. min o svojho lídra, keďže Uram odišiel z ľadu so zraneným kolenom. Domácich to však vyburcovalo k väčšej aktivite a o minútu neskôr Jabrocký, ktorému spoza bránky nezištne prihral Beran, v presilovke MHC vyrovnal. O 122 sekúnd na to ušiel Appel, ktorý svojím blafákom najskôr neprekabátil Lipovského, ale následne ho žilinskí obrancovia natlačili do svojho brankára a puk sa ocitol za bránkovou čiarou. To potvrdil aj videorozhodca - 3:2. V tretej tretine si modro-bieli strážili náskok, spočiatku s prehľadom kontrolovali hru, lebo ich súper dlho nedokázal nič vymyslieť, ale keď v závere začali "vlci" hrýzť, Martin sa strachoval o výsledok. V 56. min unikol po krídle Nemec a svojou bekhendovou strelou prekvapil Dzubinu - 3:3. To Žilinu nabudilo a 85 sekúnd pred tretím klaksónom zabezpečil hosťom výhru Kokavec, ktorý využil Klepáčovu chybu. Martinu generálka na play-off, do ktorého pôjde až zo štvrtého miesta, nevyšla a na Žilinu čaká baráž.
Hlasy:
Dušan Gregor (tréner Martina): "Nedokázali sme zdolať barážovú Žilinu. Verím, že táto facka nám pred play-off pomôže. Nehrali sme dobre a ak sa nezlepšíme, budeme mať problémy. Zdravotný stav Urama nevyzerá najlepšie, ale až ďalšie vyšetrenia ukážu, ako na tom je. Čo sa týka Skalice, na ktorú narazíme v play-off, je to ťažký súper. Nie je to Pálffy, na ktorého sa musíme pripraviť, ale na všetkých.“
Anton Tomko (tréner Žiliny): "Bol to len priemerný zápas. V prvej tretine sme boli lepší, v druhej sme za domácimi zaostávali a v tretej sme otočili výsledok. Toto víťazstvo je pre nás dôležité, z hľadiska psychiky nám to pred barážou pomôže. Na nášho prvoligového súpera sa musíme čo najlepšie pripraviť. Máme skúsenejších a rýchlejších hráčov ako náš vyzývateľ a chceme pre Žilinu zachrániť extraligu."

HC Slovan Bratislava - HC'05 Banská Bystrica 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:3, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 3. L. Hudáček (S. Hudec, Štajnoch), 4. Lipiansky (Lažo), 21. Kuľha (Hujsa) - 24. M. Dian (Tománek, Bulík), 34. Tománek (M. Dian, Kubka), 36. M. Dian (Tománek), rozhodujúci sam. nájazd Padělek
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Junek, M. Novák, 2 754 divákov
Zostavy:
Slovan: Konrád - Tesařík, Bohunický, Štajnoch, S. Hudec, Tulupov, Turunen - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, A. Nedorost, Richard Huna - D. Skokan, L. Hudáček, M. Bakoš - A. Bezák
B. Bystrica: Vojtek (od 30. min Petrík) - Kubka, Bauer, Kolba, Biro, Vizváry, Vantroba, Bais, Bambúch - Tománek, Bulík, M. Dian - Padělek, M. Hlinka, Drotár - Rumpel, Ľ. Sabol, Kútny - Koval, Liščák, Paľov

Tak trochu zbytočný zápas, v ktorom obaja tréneri nechali odpočívať niektoré opory (J. Kováčik, Sersen resp. Pardavý a Frühauf) sa pre Slovan nezačal šťastne. Už v 2. min prišiel o zraneného obrancu Turunena a zvyšnej pätici bekov musel vypomáhať útočník Nedorost. Ďalšie sekundy však domácim už priniesli viac radosti. Najprv sa Libor Hudáček pekne uvoľnil na útočnej modrej čiare a prienik po pravej strane zakončil v 3. min strelou k ľavej žŕdke Vojtekovej bránky. Už o 75 sekúnd "prispatých" hostí zaskočil ďalší gól. Lažo spoza bránky našiel pred Vojtekom úplne voľného Lipianskeho, ktorý mal čas zamieriť, vystreliť a dať gól. Potom sa konečne začali osmeľovať aj Banskobystričania, v 6. min bol dvakrát pred Konrádom v stopercentnej šanci Bulík. V ďalšom priebehu hry dominoval útok nad obranou, bolo vidieť, že hráči sa pred play-off nechcú zbytočne zraniť.

Len 42 sekúnd stačilo v druhej časti hry Kuľhovi, aby tvrdou strelou, ktorú Vojtek tečoval betónom, zvýšil na 3:0. Slovan sa uspokojil a po hrubiciach v obrane začal pykať. Najprv v 24. min pripravil Demela o puk na modrej Bulík, potiahol po pravej strane a cez Tománka sa puk dostal pred odkrytú bránku domácich ku Dianovi, ktorý znížil na 1:3. V polovici zápasu si diváci pripadali ako na prípravnom dueli, keď hosťujúci tréner vystriedal brankárov a miesto Vojteka poslal do bránky Petríka. Ukolísaných domácich neprebral ani v 34. min Tománek, ktorý si zo Štajnocha s Bohunickým urobil trhací kalendár a sám pred Konrádom nezaváhal - 2:3. A o dve minúty sa po ďalšej chybe "belasej" obrany rútil na Konráda úplne osamotený Dian, ktorý korunoval výborný výkon novozloženého banskobystrického prvého útoku vyrovnaním - 3:3.

V tretej tretine sa Slovan síce pokúšal o tlak, no koncovka bola bezzubá a hostia pozorne bránili. V 56. min opäť hrozil pre Konrádom Bulík. Záver riadnej hracej doby patril hosťom, no ani oni nedokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Rozhodnutie neprinieslo ani bez prerušenia odohraté predĺženie, aj keď Bambúch bol v závere blízko rozhodnutia. Samostatné nájazdy rozhodol v štvrtej sérii Padělek a Slovan zaslúžene pykal za svoju bezstarostnú hru v druhej tretine.
Hlasy:
Róbert Pukalovič (asistent trénera HC Slovan Bratislava): "Mali sme veľmi dobrý vstup, dobrý pohyb. Vedenie 3:0 nám uškodilo. Mrzí nás najmä zranenie Turunena, vyzerá to na vážnejšie zranenie kolena. Odstúpil aj Stano Hudec, no to by nemalo byť také vážne."
Milan Staš (tréner HC 05 Banská Bystrica): "Nevyšiel nám úvod. Dostali sme rýchle dva góly. Málo sme korčuľovali, bolo to bez iskry. Po treťom góle sme boli zrelí na uterák. No dokázali sme zabojovať, využiť šance v druhej tretine. Vyšli nám hráčske zmeny aj v útoku, aj v bránke. Gratulujem súperovi k úspechu v základnej časti a verím, že sa spolu v play-off ešte