Samotná oslava ukázala, že Jozef Golonka je uznávaná legenda. „Potešilo ma, že zo sto hostí sa ospravedlnili len dvaja. Bývalý prezident Rudolf Schuster, ktorý bol v Maďarsku, a herec Juraj Kukura. Ten mal už dlhšie naplánovanú cestu do Ománu. Pán Schuster mi však poslal nádhernú olejomaľbu a Juraj Kukura sa ospravedlnil listom, v ktorom mi poprial všetko dobré,“ konštatoval oslávenec.

Zábavu si veľmi pochvaľoval. „Manželka Božka zohnala ľudovú hudbu Jána Stupku. To bol jej darček pre mňa. Postarali sa o úžasnú náladu rovnako ako Ľubo Virág či Igor Kmeťo. Užili sme si to všetci a rozišli sa až po polnoci,“ prezradil Jozef.

Najväčšie problémy mu robilo odniesť domov všetky dary. „Mám asi osem obrazov, spústu fliaš a milú drevenú podobizeň, ktorú mi dal zhotoviť bývalý tréner Slovana Miloš Říha. Božka má teraz doma dvoch Jožkov,“ zasmial sa Golonka, na ktorého oslave nechýbali ani jeho najbližší - manželka Božka, syn Martin s manželkou Katkou a ich dcérou Laurou, dcéra Zuzana s manželom Róbertom.

Torta so srdcovkami

Nádhernú tortu mu dala vyhotoviť v Bojniciach manželka Božka. „Už roky si dávame napiecť sladkosti v ich cukrárni, a tak som to využila aj teraz. Symbolicky mal Jožko na nej všetky srdcovky – národné mužstvo, Slovan a nemecký Kolín či Garmisch, teda miesta, kde pôsobil,“ objasnila Božka.