Eufória po deväťgólovej výhre nad akoby zakliatym Popradom bola v kabíne Vlkov po záverečnom hvizde obrovská. Nemilý darček za prelomenie štrnástich prehier v rade s Popradom ich však čakal, keď zhodili hokejovú výstroj a obliekali sa do civilu.

Zlodej s najväčšou pravdepodobnosťou vnikol do kabíny oknom, ukradol štvoro hodiniek, snubný prsteň a finančnú hotovosť spolu vo výške 500 eur. „Všetky straty hráčov sme spísali polícii, nerád by som konkretizoval komu čo zmizlo. Rovnako sme posunuli dostupné kamerové záznamy a veríme, že vinník sa nájde,“ prezradil športový riaditeľ MsHK Žilina Imre Valášek, ktorý si počas svojho pôsobenia v klube podobnú vec nepamätá, no už sa raz stala. „Hovoril mi náš masér Miroslav Harvančík, že približne pred desiatimi rokmi.“

Gólové hody v najvyššej súťaži: Stredoslovenské derby bolo poriadne bláznivé

Oslovili sme aj hráčov, najviac mohol smútiť Václav Stupka, ten sa v máji tohto roku oženil s priateľkou Simonou a od piatkového večera je bez zásnubného prsteňa. „Mrzí to, ale pani manželka to pochopila, veď išlo o krádež. S týmto som sa v živote nestretol počas hokejovej kariéry,“ opísal nám situáciu odchovanec trnavského hokeja.


Václav Stupka má hlavu v smútku, zlodej mu ukradol zásnubný prsteň.
Foto: archív Václav Stupka

Šťastie v nešťastí mal napríklad autor hetriku zo zápasu s Popradom Rastislav Konečný. „Mne nič nezmizlo, ale som rád, že sa týmto zaoberáte a snáď aj medializácia pomôže k chyteniu zlodeja. O tie peniaze ani tak nejde, len skôr o osobné veci,“ dodal Konečný.

Podľa našich informácií jedny zo štyroch ukradnutých hodiniek mali hodnotu viac než 1000 eur, ďalšie okolo 300 eur. Z peňažnej ujmy si zlodej odniesol z vrecka jedného hráča najviac 100 eur, spolu odcudzil spomínaných 500 eur.