„Trápenie Slovákov a zároveň aj fanúšikov sa, dúfam, už čoskoro skončí,“ povzdychol si slovenský priaznivec Pavol po zápase s Ruskom (1:3). Slováci to však zvrátili víťazstvom nad Amerikou.

„Výkony chlapcov nie sú také, ako by sme očakávali. Chýba líder. Áno, je tam Šatan, no ten môže už jedine len rozprávať v šatni, a nie ako v minulosti strhnúť spoluhráčov výkonmi na klzisku. Podobne aj Jožko Stümpel... Radivojevič či Kopecký nie sú hráčmi rangu Jágr. Tí veru o zápase nerozhodnú. Libor Hudáček si iba môže myslieť, že je veľký hráč,“ nedával si servítku pred ústa Liba.

„Hovoríme, že je tu talent Daňo, ale o akom talente hovoríme? Zahrá v štvrtej lajne, dobre. No nie je to taký Čech Hertl, ktorý naháňa súperom strach. Jedine, kto ma potešil na šampionáte, je Ďaloga a ten je zranený," pokračoval v kritike Liba.

"Chýba mi v obrane Tomáš Slovák. Nechápem, prečo tu nie je najlepší zadák českej extraligy. Ale to je vec trénera. On je zodpovedný! Tomu by som len pred zápasom s Američanmi poradil, aby riskoval a do bránky postavil Júliusa Hudáčka. Je to flegmatik. Na rozdiel od Janusa či Staňu, on to má vždy tzv. na saláme,“ povedal Liba.


ZNIČENÍ: Slovenskí hokejisti sa do ťažkej situácie dostali sami.
Foto: TASR

Chýba mladícka drzosť

Ďalšia legenda Jozef Golonka je optimista, ale….

„V našom výbere chýba viac mladých hráčov. Všimnite si ostatné tímy. Fíni iba mladíci z domácej ligy, Rusi až dvaja hráči z dvadsiatky, mladí chlapci v kádri nášho dnešného súpera z USA. Všade máte problém nájsť tridsiatnika. No a teraz sa pozrite na našu súpisku! Tu netreba žiadny komentár. Tieto MS súperi na rozdiel od nás využili na budovanie tímu pre ZOH v Soči," upozornil.

"Hrá sa iný hokej ako v minulých rokoch, fyzický, do tela a všetko je viac o bojovnosti ako o prihrávkach. Aj preto Rusi prehrali s Francúzmi. A tu je tiež jedna z príčin nášho neúspechu,“ vysvetlil legendárny Žiletka.

„Jednoducho nedokážeme držať krok s drzými a dobre fyzicky pripravenými mladíkmi z iných krajín. Počas zápasov nám dochádza dych. Dobre to bolo vidieť v súboji s Rakúskom, kde sme v druhej tretine odišli. Verím však, že napokon to chlapci dnes proti USA zvládnu. Bolo by zlé pre celý hokej, keby zavládla skepsa,“ zamyslel sa Golonka.

Je to kolektívne trápenie

Hesla šanca zomiera posledná sa drží aj Zdeno Cíger. „Na chalanov bol vytvorený psychický tlak. Tak zo strany médií, ako aj fanúšikov. A oni to nezvládli. Vidieť to na ľade. Snaha je tam veľká, ale chýba pokoj na hokejkách. Je to kolektívne trápenie a zlyhanie. Šanca na postup? Dovtedy treba bojovať, kým je. Všetko je možné,“ pridal Cíger.