Maskot si najskôr užil kritiky aj od našich fanúšikov a hokejových odborníkov. Jeho prvá verzia, ktorú stvárnil Roy Wademan zo švajčiarskej konzultačnej firmy, sa verejnosti vôbec nepáčila. Funkcionári hokejového zväzu následne zadali novú objednávku a postavičku vlka prekreslil grafik Peter Hrevuš.

„V hre okrem vlka bol ešte medveď a kamzík. Lenže medveďa mali Rusi na šampionáte v roku 2007 a kamzíka sme už stvárnili v minulosti počas majstrovstiev kategórie C a B. Myslím si, že ľudia si vlka obľúbia,“ vyjadril sa generálny riaditeľ MS 2011 Igor Nemeček a na otázku, prečo nezvolili za maskota trebárs Jánošíka, odvetil:„Symbolmi hokejových šampionátov sú zvieratá, takže sme túto tradíciu neporušili.“

Meno ostane

Členovia organizačného výboru v spolupráci s Rádiom Expres, kde prebiehala súťaž o meno nášho maskota, napokon vybrali zo 14 500 návrhov – Goooly. „Do širšieho výberu sa dostalo päť mien. Goooly sa nám páčilo, pretože má blízko k slovu gól a to by ľudí mohlo chytiť,“ pokračoval Nemeček. V zahraničí si však z názvu robia ľudia poriadne žarty. Gooolym hovorovo označujú nadsamca s veľkými semenníkmi. Nášho vĺčka tak volajú „vajčák“. Napriek tomu zostane a žiadne zmeny ako v prípade vizáže sa robiť nebudú. „Určite nebudeme meniť jeho meno,“ dodal Nemeček.