Boris Godál však neušiel ani pozornému oku kouča našej reprezentácie Stanislava Grigu. „V stretnutí ma upútalo viacero hráčov, ale Boris bol jeden z tých lepších. Sledujeme ho a je pre nás určite zaujímavý typ futbalistu,“ vyhlásil Griga.

V stopérskej dvojici by si tak mohol zahrať po boku Martina Škrtela, ktorý taktiež futbalovo vyrástol práve v Trenčíne. „Skôr s ním počítame na pravého obrancu ako stopéra, ale je dobré, že je využiteľný až na dvoch postoch,“ doplnil Griga.

Snom každého futbalistu je obliecť si dres s dvojkrížom na hrudi.

„Nemyslím až tak do budúcnosti. Samozrejme, mám svoje ciele, ale výber trénera neovplyvním. Môžem však ovplyvniť to, ako budem hrať na ihrisku. Ak sa mi bude dariť, tak si myslím, že dvere do reprezentácie sú otvorené,“ vyjadril sa Boris Godál.

„Nebojím sa žiadnej výzvy. Bolo by to krásne zadosťučinenie mojej práce,“ dodal.

Prekonal vážnu chorobu

Počas jesennej časti musel rodák z Lúky pri Novom Meste nad Váhom prekonať vážnu chorobu, keď ho trápila borelióza.

„Som rád, že som sa z toho pomerne rýchlo vystrábil. Dva týždne som bol na antibiotikách, k tomu ma trápilo svalové zranenie. Dal som sa kondične dokopy a teraz sa mi podarilo chytiť aj formu, ktorú si chcem udržať čo najdlhšie,“ pokračoval Godál.

Už v lete sa s jeho menom spájal odchod do pražskej Sparty, vážny interes údajne prejavila Žilina, no v kuloároch sa šušká o interese holandského veľkoklubu Ajaxu Amsterdam.

„Mám zmluvu do leta. Nezaoberám sa týmito vecami, snažím sa sústrediť na výkony v drese Trenčína. Nič neriešim. Čo má prísť, príde. Nechávam tomu voľný priebeh,“ povedal Godál.