"Vidič urobil morálne zlé rozhodnutie. Pravdupovediac, som ohromený jeho počínaním, pretože v reprezentácii mohol hrať ešte dlho. Je to úbohé gesto od hráča jeho formátu," nešetril kritikou na Vidiča Petkovič, ktorý viedol tím Srbska a Čiernej Hory na svetovom šampionáte v roku 2006 a s ním aj Vidiča.  

"Sú veci, ktoré nechcem Vidičovi pripomínať, ale mal sa pozrieť do zrkadla pred tým, než sa rozhodol skončiť. Je to veľké rozhodnutie pre stále mladého muža, ktorý sa bude musieť ľuďom pozrieť do očí, keď sa raz vráti do Srbska," pokračoval Petkovič.

Stopér sa vo svojich 30 rokoch rozhodol pre  uzavretie reprezentačnej kapitoly po neúspešnom kvalifikačnom účinkovaní o postup na budúcoročné EURO, i keď úmysel skončiť deklaroval aj po nevydarenom minuloročnom svetovom šampionáte. Dôvodom bola údajne neustále fanúšikovská a mediálna paľba kritiky na jeho výkony v drese národného tímu a spochybnenie jeho záujmu o zápasy "bielych orlov".

Šéf Srbskej futbalovej asociácie (FSS) Tomislav Karadžič sa nechal počuť, že ho pevnosť Vidičovho rozhodnutia neprekvapila, verí však, že ešte prehodnotí svoje budúce účinkovanie za Srbsko. "Vidič je mužom svojich principiálnych rozhodnutí, ale veríme, že zmení svoj postoj v  budúcnosti. Ak nie, určite zorganizujeme rozlúčkový zápas na jeho počesť, to je najmenej, čo si za svoje uplynulé účinkovanie v  najcennejšom drese zaslúži," reagoval Karadžič.  

Okrem Vidiča ohlásil po poslednom kvalifikačnom stretnutí koniec v "nároďáku" aj jej ďalší stabilný člen z posledných rokov, Dejan Stankovič. Srbi sa síce kvalifikovali na posledné dve MS, ale v Nemecku skončili na poslednom 32. mieste a v JAR na 23. mieste. Na EURO sa predstavili naposledy v  roku 2000 (ešte pod visačkou Juhoslávie), odvtedy sa na záverečný turnaj nedokázali prepracovať.