No pred zápasom sa už odohrala, žiaľ, tradičná bitka medzi oboma tábormi. Priaznivci si to rozdali na neutrálnej pôde v Magalufu na Malorke. Ulicami lietali stoličky, tiekla krv, rinčalo rozbité sklo či zneli chorály zástupcov jednotlivých reprezentácií. Podobne napäto to vyzeralo aj v Glasgowe, kde sa napokon zrodila remíza 2:2.

V 70. min. otvoril skóre anglický krídelník Alex Oxlade-Chamberlain a zdalo sa, že favorit si z Glasgowa odvezie všetky body. To však ešte nikto netušil, že hrdinom duelu bude niekto úplne iný - škótsky útočník Leigh Griffiths, ktorý v 87. a 90. minúte otočil na 2:1 pre domácich. Deľbu bodov zabezpečil v nadstavenom čase Harry Kane.

Naďalej platí, že Angličania neprehrali kvalifikačný zápas od októbra 2009, keď nezvládli duel na Ukrajine. „V takomto stretnutí sme mali zvíťaziť, ale dva brilantné momenty v podaní Leigha Griffithsa všetko otočili,“ povedal tréner Anglicka Gareth Southgate. „Viac nemohli urobiť. Bolo to, akoby bojovala v boxe stredná proti superťažkej hmotnostnej kategórii,“ vyhlásil kouč Škótov Gordon Strachan.