Naši sokolíci predvádzali na európskom šampionáte skvelé výkony a môžu byť na seba pyšní. Ani tie im však nestačili na postup do semifinále. Postarali sa o to Nemci. Tí prehrali s Talianskom 0:1, čo im zaručilo postup z prvého miesta v skupine. Nemecko postúpilo medzi najlepších štyroch práve na úkor našich reprezentantov vďaka lepšiemu skóre.

Sokolíkom chýbal na boje o medaily jediný gól. Partia vedená trénerom Hapalom neskrývala ani po prílete na Slovensko obrovské sklamanie. „Strašne ma mrzí, že sme nešli v turnaji ďalej. Obzvlášť, keď sme museli čakať do posledného dňa, či postúpime. V živote sú však aj dôležitejšie veci. Určite nás to ešte bude dlho mrzieť. Bohužiaľ, sú to veci, ktoré neovplyvníme. Aj keď môžeme byť nahnevaní ako chceme, aj tak to nezmeníme,“ hromžil pre Pluska.sk Stanislav Lobotka.

Ten patril medzi naše najväčšie hviezdy. Svojimi výkonmi ohúril celé Poľsko. Nechápe, ako je možné, že Taliani vyhrali presne 1:0. Veď s takýmto scenárom nerátal pred poslednými duelmi v skupinách takmer nik. „Nikto nepočítal s tým, že Taliani vyhrajú presne 1:0. Smutné na tom je, že Nemci dajú v dvoch zápasoch 5 gólov a v poslednom zrazu ani nevystrelia na bránu. Nejde mi to jednoducho do hlavy. Myslím si však, že sa nemáme začo hanbiť. Z troch zápasov sme dva vyhrali proti ťažkým súperom. Ukázali sme veľký charakter,“pokračoval rodák z Trenčína.

Naša obranná hviezda, ktorá držala celú defenzívu pokope, sa včera po oznámení, že na turnaji naša reprezentácia skončila, neubránila slzám. Dnes ich mal na krajíčku opäť. Milan Škriniar je sklamaný, ale vie, že spolu so spoluhráčmi môže chodiť so vztýčenou hlavou. „Keď sme ešte celá partia pokope, tak je to také čerstvé a veľmi to bolí. Je nám to veľmi ľúto, ale verím, že po čase to bude lepšie. Verím tiež, že všetko zlé sa na dobre obráti. To prajem každému chlapcovi, spoluhráčovi. Myslím si, že sme odohrali vynikajúce zápasy a v každom jednom sme išli na doraz. Bohužiaľ, nestačilo ani to a vidíte, ako to dopadlo. Musíme dať však hlavy hore. Taliani a Nemci sa zachovali tak, ako sa zachovali a je to hanba,“ zhodnotil pre náš portál futbalista, ktorý hráva paradoxne v Taliansku za Sampdoriu Janov.

Tréner našich hrdinov sa naopak obul do systému, z ktorého vzišli postupujúci. „Samozrejme, sme veľmi smutní. Možno to sklamanie už trochu odpadlo, ale jednoducho sme sa chceli pobiť do semifinále a zabojovať o čo najlepšie umiestnenie. Možno sa dostať až do finále, ale nevyšlo to. Myslím si, že to je vec systému. Keby sa to vymyslelo trochu inak, tak by k tomu nedošlo. Napríklad keby boli hracie časy v skupinách iné. Na svojich hráčov som však veľmi hrdý. Boli jednoducho úžasní,“dodal pre Pluska.sk Pavel Hapal.