V nich Taliani zdolali Nemcov 1:0 a Dáni vyhrali nad Českom 4:2. Taliansko tak postúpilo do vyraďovačky z prvej a Nemecko z druhej priečky.

Zverenci trénera Pavla Hapala boli pred vyvrcholením skupinovej fázy na pozícii najlepšieho tímu z druhých miest všetkých skupín. "Sokolíci" v A-skupine skončili za víťazným sedembodovým Anglickom druhí so 6 bodmi a skóre 6:3.

Z pozície najlepšieho druhého však Slovensko zosadilo Nemecko, ktorému stačila aj tesná prehra s Talianskom. V C-skupine totiž nazbieralo rovnaký počet 6 bodov, ale ďalej ho posunulo lepšie skóre 5:1.

V závere zápasu Nemecka s Talianskom bolo badateľné, že obom tímom stav vyhovuje a nikto z nich sa ani náznakom netlačil dopredu, keďže výhra 1:0 pre Taliansko znamenala postup pre oba celky vzhľadom na prehru Čechov. Jediné, čo Nemci predvádzali, boli prihrávky medzi obrancami a Taliani sa ich ani nesnažili napádať. Takto sa aj celý duel skončil a Nemecko posunulo do semifinále na úkor Slovenska lepšie skóre o jeden strelený gól.

V semifinále sa stretnú Španieli s Talianmi, resp. Angličania s Nemeckom.

Tabuľka tímov z druhých miest:

1. Nemecko (C) 3 2 0 1 5:1 6 * 2. Slovensko (A) 3 2 0 1 6:3 6 3. Portugalsko (B) 3 2 0 1 7:5 6 (* - postup do semifinále)