Za hlavnú príčinu predčasného ukončenia mandátu, ktorý mal vypršať v januári 2015, považoval Tittel reštrukturalizáciu druhej najvyššej súťaže. Tá sa na regionálnom princípe rozdelí od novej sezóny 2014/2015 na skupiny Západ a Východ. Riadiť ju už nebude ÚLK, ale športovo-technická komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a tá tak okresala kompetencie ÚLK.

Kozák chce užšiu spoluprácu so SFZ

"Som veľmi rád, že som dostal dôveru klubov. Chcem poďakovať Dušanovi Tittelovi za jeho prácu, ktorú odviedol počas svojho pôsobenia. Verím, že sa nám podarí nadviazať užšiu spoluprácu s vedením SFZ," uviedol nový riaditeľ ÚLK Ivan Kozák, ktorý mal dvoch protikandidátov - Róberta Rybníčka a Tomáša Žiaka.

Vo verejnej voľbe získal potrebnú nadpolovičnú väčšinu už v prvom kole a z 12 klubov ho podporilo osem.

V Košiciach menej roboty

V súčasnosti je Kozák aj športovým riaditeľom MFK Košice, ktorého kompetencie vo východoslovenskom klube budú postupne oklieštené. Jeho meno pravdepodobne zostane späté naďalej s týmto klubom. "Momentálne je to spojenie, ktoré sa nedá rozseknúť. Bude to pre mňa veľká záťaž, veľa cestovania, ale dal som sa na boj a musím bojovať" dodal Kozák.

Nertinyák bude výkonný riaditeľ

Výkonným riaditeľom ÚLK sa stal doterajší riaditeľ Národného tréningového centra v Poprade Michal Mertinyák. "Už v predchádzajúcom období sa naštartovali pozitívne zmeny, ktoré chce ÚLK naďalej prehlbovať. Prichádzame v štádiu, kedy odštartoval projekt štadiónov. A teraz je už len na nás, ako dokážeme napraviť vzťahy so SFZ," konštatoval Mertinyák.