Ruska si cestovala po svete a fotila v najvychytenejších kútoch planéty. Ronaldo si zas kopal do lopty a viedol siahodlhý zoznam mileniek. Problémy sa nabaľovali a päťročný vzťah dopadol ako posledné El Clasico pre Ronaldov Real Madrid. Nevera, málo času na seba, ale aj nepriazeň rodiny mali byť hlavnými dôvodmi toho, že sa rozišli.

Až doposiaľ sa verejnosť nedozvedela, čo definitívne rozdelilo populárny párik. Problém nastal vtedy, keď sa Irina nechcela zúčastniť oslavy 60. narodenín Ronaldovej mamy Dolores. Tá viedla so Shayk doslova vojnu v rodine. „Ronaldo chcel prekvapiť svoju mamu u nej, keďže Vianoce strávil v Dubaji. Irina bola proti. Pár mal medzi sebou takú búrlivú hádku, že poslednú noc v roku strávil Cristiano sám so svojím synom,“ prezradil zdroj z okolia rodiny Ronalda.

Nebol to však dôvod ich rozchodu, ale takou čerešničkou na torte, ktorá mu zlomila väz. „Irina bola proti Dolores a Ronaldo sa svojej matky zastal,“ prehovoril zdroj. Ronaldova voľba bola tá posledná rana pre ich rozpadajúci sa vzťah.