A to sa tesne pred začiatkom stretnutia obloha nad trnavským štadiónom zatiahla a spustil sa nepríjemný lejak. Tvrdému jadru fanúšikov Spartaka však ani hustý dážď nezabránil v tom, aby na nekrytej tribúne fandili a počas celého duelu hnali svoj tím za víťazstvom. Na ihrisku sa však v prvom dejstve odohrával priemerný zápas.

Väčšie šance na strelenie gólu mali hostia, ale v poslednej desaťminútovke sa nestíhali čudovať tomu, ako si z nich zverenci trénera Hoftycha urobili trhací kalendár. V 38. minúte na Stožického roh najvyššie vyskočil Karhan a gólman hostí bol bez šance. Írov gól do šatne poriadne zaskočil a domáci to využili.

Mikovič ich bude mátať

V 45. minúte, keď už všetci rozmýšľali nad odchodom do kabíny, krížnou strelou po zemi nachytal na hruškách obranu i brankára Sliga Mikovič a bolo 2:0. Ani to však nebol koniec neuveriteľného trnavského gólostroja. Hostia totiž zo stredového kruhu zle rozohrali, k lopte sa dostal všadebol Mikovič a pridal ďalší klinec.

Po zmene strán hostia svoj boj nevzdávali a prvý varovný signál z ich strany prišiel v 53. minúte, keď Cretaro opečiatkoval brvno Filipkovej svätyne. V 68. minúte už brankár Spartaka vyberal loptu zo svojej siete po hlavičke Peersa. To však bolo z ich strany všetko a ich sebavedomie Trnavčania poriadne schladili. Odveta je na programe o týždeň.