Portugalsko v tabuľke B-éčka skončilo druhé za víťazným Španielskom, ktoré v súbežne hranom stretnutí v Bydgosszczi zdolalo Srbov 1:0. Dôležité zo slovenského pohľadu je, že v tabuľke druhých nepreskočili Portugalčania zverencov trénera Pavla Hapala.

Oba tímy v nej majú šesť bodov, ale "sokolíci" Portugalsko preskočili lepším skóre 6:3 oproti 7:5. O najlepšom tíme na druhom mieste rozhodujú postupne viac bodov, celkové skóre, v prípade jeho rovnakého rozdielu viac strelených gólov, ďalej počet žltých a červených kariet a koeficient.

Ohroziť nás tak môže už iba český a taliansky výber. Taliansko však hrá s Nemeckom a neočakáva sa, že by malo poraziť jedného z hlavných favoritov celého turnaja. Čechov čaká posledný tím C-skupiny Dánsko. Rovnako musia vyhrať minimálne o tri góly a v tejto chvíli majú na konte rovnaký počet žltých kariet ako Slováci (4), no stále majú o zápas menej, takže nie je vylúčené, že o postupujúcom rozhodne aj hľadisko fair-play.

Tabuľka tímov z druhých miest:

1. Slovensko (A) 3 2 0 1 6:3 6 2. Portugalsko (B) 3 2 0 1 7:5 6 - už nemôže postúpiť 3. Česko (C) 2 1 0 1 3:3 3 3. Taliansko (C) 2 1 0 1 3:3 3