Slovenskí mladíci sa pred sobotňajšími duelmi C-skupiny držali na prvom mieste v tabuľke tímov z druhých miest. Po piatkovom nezdare Portugalska nás mohol predbehnúť už len niektorý z tímov Česka, Talianska a Nemecka.

V najlepšej pozícii sa nachádzali českí futbalisti, lenže tí prehrali s Dánskom 2:4 a nakoniec skončili poslední. V tom prípade nás z boja o semifinále mohol vyradiť už len jediný výsledok – výhra Talianska nad Nemeckom v pomere 1:0. A to sa aj presne stalo vďaka presnému zásahu Bernardesciho z prvého polčasu.

Na prvý pohľad by na tom nebolo nič zlé, no v druhom polčase si už boli oba tímy vedomé výsledku českého celku z duelu s Dánskom a vedeli, že momentálny stav posúva do semifinále oboch aktérov. Záverečné minúty pripomínali frašku, ktorá by sa na vrcholnom podujatí nikdy stať nemala. Nemci si bezducho prihrávali loptu a Taliani sa svojho súpera ani nesnažili napádať.

VIDEO Zdrvený Hapal neudržal slzy: Nemcom s Talianmi poslal po trápnej fraške štipľavý odkaz!

Veľká futbalová hanba! Taliani s Nemcami vyradili Slovákov zo semifinále trápnym spôsobom

Naši mladí futbalisti pobláznili Slovákov: Zrodili sa noví hrdinovia!

Komické predstavenie ocenili piskotom aj prítomní fanúšikovia a po záverečnom hvizde na sociálnej sieti aj kapitán futbalovej reprezentácie Martin Škrtel, ktorý neskrýval rozčarovanie. „Môžete byť na seba hrdí, chalani. Niektoré veci jednoducho neovplyvníte. Svoju prácu ste si urobili, no Taliani s Nemcami mali svoj vlastný biznis. Je to trápne!“ vylial si emócie stopér Fenerbahce Istanbul.

Zo slovenských sokolíkov zareagovali Jaroslav Mihalík a brankár Adrián Chovan. Mihalík na Instagrame zverejnil veľavravný odkaz. „Nemci a Taliani dohodnutí na výsledku,“ k čomu pridal mladý krídelník ironický palec hore. Viac ani netreba dodať.

Slová ťažko hľadal aj brankár Trenčína, ktorý bol v Poľsku našou veľkou oporou. „Je ťažké nájsť nejaké slová, pretože to, čo sa stalo včera, veľmi bolí. Musíme dať hlavy hore a povedať si, že sme spravili všetko pre to, aby sme išli ďalej. Ďakujeme všetkým, ktorí nám držali palce a fandili, aj keď sa nám nedarilo," odkázal Chovan fanúšikom.

Výber zo športu