„V sobotu som sa dohodol na päťmesačnom hosťovaní. Toto rozhodnutie bolo motivované skutočnosťou, že od môjho marcového zranenia som toho veľa neodohral.

V lete som sa stal hráčom Trabzonu, ale fyzicky som na tom nebol dobre a aj preto som dostával menej šancí,“ povedal slovenský reprezentant a pokračoval: "Potrebujem začať pravidelne hrávať, Gaziantep sa prezentoval serióznym prístupom a ja som túto ponuku prijal. Závažilo aj to, že kluby majú dobré vzťahy. Kouč Gaziantepu Abdullah Ercan dlho hrával v Trabzone. Môj klub ma pustil, ale s tým, že v lete ma chce určite naspäť.

Dohoda medzi mužstvami obsahuje aj opciu na trvalý prestup, je však podmienená pozitívnou reakciou všetkých strán. „Musel by s tým súhlasiť Trabzonspor, prirodzene Gaziantepspor, i ja,“ ozrejmil Sapara. Technicky dobre vybavený stredopoliar je už podľa vlastných slov zdravotne v poriadku.

„Bol som mimo hry polroka, následne som mal zápasové výpadky a nenastupoval som pravidelne. Dôsledkom bolo to, že mi chýbala zápasová kondícia, stretnutie je naozaj niečo iné ako tréning. Momentálne sa fyzicky cítim veľmi dobre a verím, že sa výborne rozohrám,“ uzavrel odchovanec MFK Košice, ktorý pôsobil aj v Rosenborgu Trondheim či MKE Ankaragűcű.

V súčasnej tabuľke osemnásťčlennej tureckej ligy je Trabzonspor na 8. mieste, Gaziantepsporu patrí 15. priečka. Sapara v jarnej časti sezóny už nezasiahne v drese svojho zamestnávateľa do bojov v šestnásťfinále Európskej ligy UEFA, kam sa Trabzonspor dostal ako tretí tím zo základnej skupiny Ligy majstrov.