Slovenskí tím predvádzal krásny futbal, zdolal obhajcov titulu a na ME v Poľsku naša dvadsaťjednotka doslova pobláznila národ. Do semifinále sa mužstvo trénera Pavla Hapala nedostalo. Spôsob, akým si postup „vybojovali“ Nemecko a Taliansko musel nahnevať každého.

"Predseda vlády SR Robert Fico je rozčarovaný zo spôsobu, akým bol slovenský národný tím do 21 rokov vyradený z európskeho futbalového šampionátu v Poľsku. Veľmi ho znepokojuje, že výsledok zápasu Nemecko-Taliansko vyvoláva vážne pochybnosti o tom, že bol odohraný v duchu fair play. A preto už zajtra zašle otvorený protestný list prezidentovi UEFA," zdelila cez spravodajské agentúry stanovisko k dianiu v C skupine šampionátu hovorkyňa predsedu vlády SR Beatrice Szabóová.

Veľká futbalová hanba! Taliani s Nemcami vyradili Slovákov zo semifinále trápnym spôsobom

VIDEO Zdrvený Hapal neudržal slzy: Nemcom s Talianmi poslal po trápnej fraške štipľavý odkaz!

Škrtel sa po futbalovej fraške neudržal: Nemecku s Talianskom adresoval tvrdé slová!

„Mám teraz len takú jednu myšlienku. Poviem ju hneď na začiatku, lebo som toho plný. S veľkým rešpektom k Španielom a Angličanom, pre mňa sa tieto majstrovstvá končia. Už ich pozerať nebudem. To, čo predviedli Nemci a Taliani...“ koučovi sa do očí vhrnuli slzy, hlas sa mu triasol a jeho emócie boli neskutočne silné. Po hlbokom nádychu pokračoval: „To bola jedna veľká ´ostuda´ futbalu na takomto šampionáte... Pokiaľ sa Španieli a Angličania dostanú do finále, tak si ho rád pozriem, ale inak sa na tento futbal už určite dívať nebudem,“ dostal zo seba český kouč.

Výber zo športu