Keďže v súčasnosti je v Juhoafrickej republike zima, prostitútky sa zhromažďujú v nočných baroch. „Upozorňujem vás, že sme vošli do priestoru, kde treba dávať na svoje cennosti ešte väčší pozor,“ povedal nám pri vstupe do jedného johannesburského klubu náš sprievodca Peter. „Keď vás neokradnú tu, tak potom vás oberie o cennosti vaša dámska spoločnosť. Môj kolega si vybral jednu dámu. Zaplatil dopredu, ale kým došli do izby, prostitútka zmizla aj s jeho laptopom. Aspoň mal istotu, že nedostal AIDS,“ prezradil Peter, podľa ktorého pri výbere prostitútky je až sedemdesiatpercentná šanca, že zákazník bude nakazený zákernou chorobou.

Najvyššia kategória

Pri vstupe do nočného baru ma hneď oslovil jeden z bodygardov, či sa nemôžeme dohodnúť. Okrem Petra bola s nami totiž aj moja kolegyň a . „Patrila by do najvyššej kategórie,“ uviedol. Ako sa pohybujú ceny prostitútok? Najnižšia kategória je okolo 300 randov (30 eur) a najluxusnejšie stoja 4 000 randov (400 eur). „Sklamaní sme poslednými týždňami. Kšefty nám vôbec nejdú. Chlapov zaujíma futbal, a nie baby,“ dodal čašník nočného baru.

Číslo na kondóme

Prostitútky sa snažia dostať ku klientom rôznymi spôsobmi. Presvedčili sa o tom aj slovenskí fanúšikovi po príchode do hotela. „Na posteli bol položený kondóm a na ňom napísané telefónne číslo na jednu z dám menom Chantell,“ prezradil jeden z nich.