Najmä zadné rady belasých tvorili hráči, ktorých by ste veru na ulici len tak ľahko nespoznali. Dlhé vlasy Tomáša Stúpalu a fúzy či Gostičov účes ala Travolta veru už dávno páni majstri nenosia. Teraz ich zdobia najmä kotlíky, ktoré mnohým vykúkali spod dresu. „Pribral som asi tak do dvadsať kíl,“ prezradil bývalý obranca Vladimír Kinder. Jeho kolega zo zadných radov Ladislav Pecko patril k azda najchudším a najľahším hráčom, akí kedy behali po slovenských trávnikoch.

A teraz? „Veru som pribral. Ale nerobím z toho vedu, ja som bol totiž až príliš vychudnutý,“ s úsmevom pridal Pecko. „Zo desať kíl som pribral aj ja,“ priznal autor najkrajšieho momentu exhibičného zápasu Jozef Juriga, ktorý na začiatku duelu vymietol ľavú šibenicu.

„Veru, keď som vošiel do kabíny, niektorí ma ani nespoznali a musel som sa im predstaviť,“ povedal stredopoliar Vladimír Juščák, ktorému síce kilá pribudli, ale vlasy ubudli. „Títo hráči navždy ostanú legendami Slovana. Veď sa pozrite, aj napriek ich kilám navyše sú stále skvelí futbalisti, ktorí predvádzajú skvelé kúsky,“ zhodli sa fanúšikovia, ktorí cez víkend zavítali na štadión do Pezinka.

Namiesto ticha potlesk

V retro zápase Slovana s Mufuzou, ktorý mal pripomenúť zisk posledného federálneho titulu pred dvadsiatimi rokmi, chýbali dvaja už nebohí hráči Peter Dubovský a Ľudovít Lancz. Obidvaja zahynuli tragicky. Otec prvého menovaného Viliam Dubovský odštartoval zápas slávnostným výkopom. Namiesto minúty ticha štadión povstal a tlieskal na počesť najväčšieho nášho futbalového talentu.