V rozpätí šiestich minút putoval pod sprchy. Po dvoch žltých kartách Róberta Maka hrali Slováci v Glasgowe vyše hodinu o jedného muža menej. „K prvej karte nemám výhradu,“ začal svoje rozprávanie pre Plus JEDEN Deň uznávaný rozhodca Vojtech Christov, ktorý viedol finále majstrovstiev Európy 1984. Druhú žltú kartu, a teda červenú videl Mak za filmovanie v pokutovom území súpera.

Bolo to simulovanie či smolné pošmyknutie sa? „Jednoznačne hovorím, že brankár Maka nefauloval. Možno však polemizovať, či náš hráč v plnom nasadení nemohol zakopnúť, alebo stratiť stabilitu. Dôležité bolo, že si to hneď uvedomil a mal snahu ísť k lopte, aby to rozhodca neposúdil ako filmovanie,“ zastal sa slovenského reprezentanta Christov.

3. min MAKOV PÁD NA ČERVENÚ KARTU
3. min MAKOV PÁD NA ČERVENÚ KARTU
Zdroj: tasr

Srbský arbiter Milorad Mazic bol k Slovákom neúprosný, podľa rozhodcovskej legendy sa dala situácia riešiť s chladnejšou hlavou. „Jasné filmovanie to nebolo. Rozhodcovia však nerozdávajú prísne karty, ako často čítam v novinách. Buď sedí, alebo nesedí. Mak mal snahu vstať a ísť po lopte, neležal a neprotestoval. Keby nechal rozhodca plynúť hru, tak sa nič nestane,a svoje rozhodnutie si určite obháji. Určite to nebola jednoznačná situácia na posúdenie,“ dodal Christov.

Slováci tak po prehre majú 15 bodov a v tabuľke F-skupiny klesli na 3. priečku za Škótov (17 b.). V nedeľu zverenci Jána Kozáka v Trnave od 18.00 h nastúpia proti Malťanom. Na barážové druhé miesto musia bezpodmienečne vyhrať a Škóti prehrať v Slovinsku.

Hráči nášho futbalistu podržali

Peter Pekarík, obranca: ,,Myslím si, že verdikty boli trochu prísne, ale nechcem sa k tomu vracať. Zápas absolútne ovplyvnila červená karta. Roba to veľmi mrzelo, mužstvo ho však podržalo." Ondrej Duda, záložník: „Prehra nás veľmi mrzí. Nie je to len chyba Roba Maka. Bolo to veľmi prísne vylúčenie. Druhá karta za simulovanie možno áno, ale ten prvý faul bol Robov prvý a hneď dostal kartu.“ Martin Škrtel, kapitán: „Ak by Robo padol a dožadoval sa penalty, červená karta by bola okej. On však spadol, hneď sa postavil a chcel ísť ďalej za loptou. Rozhodca to však v sekunde posúdil ako simulovanie. Také veci sa však stávajú, nikto mu to nebude vyčítať.“

Chcelo to poriadne gule od rozhodcu

Na sociálnej sieti Reddit.com, ktorá je celosvetovo populárna, užívatelia zo Škótska a z Anglicka Makovi poriadne naložili. „Jasné simulovanie. Milujem, keď sa rozhodcovia neboja dať takto skoro druhú žltú kartu.“ (jurassicmars) „10 bojovníkov a jeden idiot.“ (epitafSVK) „Wau, bod pre rozhodcu. Chcelo poriadne gule urobiť takéto rozhodnutie, napriek tomu, že bolo na 100 percent správne.“ (Epidox) „Simuloval a postavil sa preto, lebo si uvedomil, aké trápne bolo jeho divadlo, keď bol na kilometre od brankára Gordona.“ (SweatyBaws) „To je ale idiot. Má žltú kartu, Slovensko potrebuje aspoň bod a on urobí toto v prvom polčase?“ (Amargaladaster)

17. m i n MAKOV FAUL NA PRVÚ ŽLTÚ KARTU
17. m i n MAKOV FAUL NA PRVÚ ŽLTÚ KARTU
Zdroj: tasr

Herci patria do divadla, nie na ihrisko

Servítku si nekládli pred ústa ani čitatelia sport24.sk „Veľký Weissov kamarát. Rovnaká krvná skupina. (mossad) „Herci patria do divadla, nie na ihrisko.“ (rudolf) „Najprv sprostý faul a potom trápna filmovačka.“ (winston) „Ktorý hráč, keď filmuje, tak sa po faule zdvihne a hrá ďalej?“

Tréner Kozák

Dvojročné úsilie ide nazmar Sklamanie po prehre netajil ani kormidelník Ján Kozák. „Žiaľ, zápas sme nezvládli; prehrali sme napokon nešťastným gólom. Škoda, lebo je to mimoriadna generácia hráčov, ktorá si zaslúžila vyvrcholenie svojej bohatej reprezentačnej kariéry. Dvojročné úsilie prakticky jedným zápasom ide nazmar. Futbal je taký.“

Jána Kozáka tesná prehra v Škótsku nesmierne mrzela.
Jána Kozáka tesná prehra v Škótsku nesmierne mrzela.
Zdroj: TASR