FC Nitra - MFK Ružomberok 3:1 (2:1)
Góly: 3., 44. a 75. Rák (druhý z 11 m) - 26. Zošák, ŽK: 14. J. Maslo, 21. Sivčevič, 44. Hrdlička, 65. Kostelný (všetci Ružomberok), rozhodovali: Chmura - Brendza, Ádám, 810 divákov

Zostavy:
Nitra: M. Chudý - Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Burák (82. Igor Kotora) - T. Kóňa, Šimončič - Valenta (64. S. Bališ), I. Hodúr, Šimonek (76. J. Leško) - Rák
Ružomberok: Hrdlička - P. Maslo, J. Maslo, Kostelný, Sivčevič (68. Ondrík) - Zošák, A. Sloboda (58. V. Kováč), Ďubek, J. Chovanec - Piščur, Higor de Sales Coimbra (73. Š. Pekár)

Nitriansky kanonier Rák ukázal Ružomberku, kto je doma už v 3. min, keď po Kóňovej akcii vymietol zo 16 m pavučinu Hrdličkovej bránky. V 24. min Kóňa prihral Rákovi, ten vysunul Valentu, ktorý však nevyužil ideálnu príležitosť na skórovanie. Odpoveď hostí prišla v 26. min, keď ukážkovú spoluprácu predviedla dvojica Ďubek - Zošák. Prvý menovaný odcentroval a kapitán MFK umiestnil hlavičku do Chudého svätyne - 1:1. V 37. min mali hostia na dosah druhý gól, ale Coimbra nenamieril presne. V 43. min hlavný arbiter nariadil pokutový kop po faule Hrdličku na Ráka a kapitán mužstva spod Zobora sa nemýlil - 2:1.

Dve minúty po zmene strán odcentroval Chovanec do šestnástky, ale Piščurova hlavička skončila len vedľa bránky domácich. Na opačnej strane sa dvoma peknými akciami blyslo duo Hodúr - Rák, no nemalo šťastie v koncovke. Uličku ako z učebnice predviedol Šimonek, ktorý vysunul Ráka, ale ten mal tentoraz na kopačkách smolu. Potom neprekonal Hrdličku ani striedajúci Bališ strelou z 10 m. V 69. min Ďubek napriahol z hranice veľkého vápna, ale nitriansku bránku netrafil. V 75. min založil akciu Hodúr, Bališ poslal do ideálnej šance Ráka, ktorý zavŕšil svoj hetrik - 3:1. Nitra prevýšila svojho súpera nielen výsledkovo, ale i herne a za víťazstvo 3:1 si do tabuľky pripísala ďalšie tri body. 

Ivan Galád (tréner Nitry): "Z trojbodového zisku mám radosť. Vedeli sme, že s Ružomberkom si môžeme poradiť dobrou taktikou. Dnes opäť dostali príležitosť naši mladí hráči, ktorí nadviazali na predchádzajúce dobré výkony. Víťazstvo sme si zaslúžili.
František Straka (tréner Ružomberka): "Videli sme kvalitné stretnutie. Dá sa povedať, že sme sa pochovali sami. Z veľkej hrúbky v obrane sme inkasovali, potom sme síce krásnym gólom vyrovnali na 1:1, no do kolien nás dostala penalta tesne pred prestávkou. Snažili sme sa kombinovať, ale domáci majú rýchlych hráčov, ktorí nám mohli dať ešte viac gólov."