Napínavý semifinálový duel na európskom šampionáte ponúkol divákom úplne všetko. V riadnom hracom čase sa skončil 2:2, rozhodnutie neprinieslo ani polhodinové predĺženie a nasledovali penalty.

Aj strely zo značky pokutového kopu boli maximálne vyrovnané. Definitíva padla až v piatej sérii. Po tom, čo nemecký futbalista Amiri premenil, Angličan Redmond musel. A práve vtedy prišli chvíle brankára Nemecka. Julian Pollersbeck mu ju chytil a bolo rozhodnuté.

Gólman prvého finalistu však použil aj nečakanú zbraň. Ešte v druhej sérii zneškodnil penaltu Abrahamovi. Predtým si zo štulpne vytiahol papierik, kde mal svoje ťaháky. Práve zázračné slová ho vyhecovali k zákroku, ktorým udržal svoj tím v hre. A keď chytil strelu Redmonda, stal sa národným hrdinom.

Pripomenul tak svojho predchodcu Jensa Lehmanna. Ten si na domácich MS v roku 2006 v súboji s Argentínou, kde sa rozhodovalo tiež v penaltách, pomohol rovnako.

Celý Neapol v slzách: Kolegu Mareka Hamšíka zastrelili na ulici

FOTO A je to tu! Vlado Weiss nakoniec šoféroval

FOTO Známy športovec zobral snúbenicu a jej kamarátky na dovolenku: A orgie sa mohli začať!

Weissov škandál baví Slovákov: Vtipné obrázky futbalového reprezentanta vôbec nešetria!

„Počas rozstrelu som bol mimo. Keď som chytil poslednú penaltu, vôbec som netušil, že sme vyhrali. Došlo mi to, až keď sa chalani rozbehli ku mne,“ priznal po postupe Pollersbeck. Jeho výkony si všimli aj v domácej súťaži, keď sa z druholigového Kaiserslauternu presunie do bundesligového Hamburgu. Nemeckí fanúšikovia ho oslavujú, no vo finále ho španielski ostrostrelci iste preveria poriadne. Zápas je na programe 30. 6. o 20.45 v Krakove.