Na sociálnych sieťach nechávajú fanúšikovia našim novým hrdinom veľké množstvo odkazov. A to napriek tomu, že postup do semifinále ešte nemáme vôbec istý. Záležať bude od výsledkov C-skupiny v ich posledných dueloch skupiny. Ak nás chcú Česi predbehnúť musia vyhrať minimálne o tri góly, ani výhra 3:0 im však nič nezabezpečuje.

Pri istej konštelácii výsledkov môže druhé v tabuľke skončiť aj Nemecko, no muselo by prehrať s Talianskom. O najlepšom mužstve na druhom mieste by tak museli rozhodnúť: rozdiel v skóre, ak by bol rovnaký, tak nasleduje faktor strelených gólov, žltých kariet a napokon koeficient samotných reprezentácií pred začiatkom turnaja.

No odhliadnuc od toho, čo bude či nebude, slovenský národ sa hráčmi už dokázal poblázniť. „Skvelý zápas, zvládli to na jednotku. Normálne sme Švédov v prvom polčase zabili a už sa nespamätali. Krása! Dúfam, že postúpime, chalani si tu zaslúžia,“ uviedol fanúšik Miloš na sociálnej sieti Facebook. „Chlapci, ani neviete, ako som vám držal palce, ešte teraz ma bolia. Super hra a fantastické góliky. Právom ste naši sokolíci,“ pridal sa Branislav.

Výkony našich hráčov neunikli ani nežnejšiemu pohlaviu. „Keď sa hrá so srdcom, tak to nemôže inak dopadnúť - vďaka chlapci, radosť bolo pozerať sa," skonštatovala Vierka.

Podporu zo všetkých strán vnímajú aj naši hráči i realizačný tím. Užívajú si to plnými dúškami, no zároveň vedia, že musia zostať nohami na zemi. „Ďakujem fanúšikom, ktorí za nami cestujú a sú výborní. Verím, že ešte za nami budú môcť pricestovať,“ vyhlásil tréner Slovákov Pavel Hapal po súboji so Švédmi.