K ukončeniu pracovného pomeru Miloša Tomáša a SFZ došlo dohodou. Post generálneho sekretára bude do konca roku 2010 zastávať dočasne Milan Vojtek, od 1. januára 2011 potom túto funkciu definitívne preberie Jozef Kliment, v súčasnosti projektový manažér na oddelení národných zväzov Európskej futbalovej únie (UEFA). Milan Vojtek pracoval na sekretariáte SFZ na športovom úseku ako sekretár licenčnej komisie a v minulosti bol dva a štvrť roka až do vzniku Únie ligových klubov (ÚLK) aj tajomníkom ligovej komisie SFZ.

"Viem, že na tomto poste ma v najbližšom období čaká veľa práce," uviedol Milan Vojtek. Dočasný generálny sekretár SFZ pokladá za najťažšiu úlohu chystané sťahovanie sídla zväzu z Domu športu na Junáckej ulici do administratívnej budovy Omnipolis na Trnavskej ceste v Bratislave do konca roku 2010. "Povinnosti spojené s týmto sťahovaním si všetci musíme rozdeliť tak, aby sme všetko stihli v priebehu novembra a decembra," pripomenul Milan Vojtek. Výber nového sídla SFZ vzišiel zo súťaže, v ktorej sa posudzovalo päť konkurenčných ponúk.

Doterajší generálny sekretár Miloš Tomáš bol v poradí piatym šéfom sekretariátu od vzniku samostatnej SR. V ére bývalého predsedu SFZ Milana Služaniča ním bol dlhé roky Peter Židovský, neskôr už za pôsobenia prezidenta Františka Laurinca postupne prišli Ladislav Veselský (vtedy to bola funkcia generálneho riaditeľa), Mikuláš Tarči a Dušan Tittel. Štyridsaťdvaročný Tomáš bol generálnym sekretárom SFZ od apríla 2007.

Výkonný výbor SFZ ponúkol trénerovi Borisovi Kitkovi, aby viedol reprezentáciu do 21 rokov aj v prípravnom medzištátnom zápase s rovesníkmi z Maďarska 17. novembra v Tatabányi. Kitka totiž oficiálne ukončil svoje pôsobenie pri tomto výbere po kvalifikačnom stretnutí o postup na ME 2011 do Dánska, v ktorom jeho zverenci 7. septembra v Zlatých Moravciach prehrali s Nórskom 1:4.

"Keďže sme v tejto kvalifikácii nepostúpili ďalej, my ako tréneri sme pri mužstve skončili, hoci sme mali v zmluve klauzulu o prípadnej opcii. Keby sme postúpili do baráže, vedenie SFZ by si ju uplatnilo. Takže teraz som ako futbalový tréner nezamestnaný a s novým vedením SFZ práve v týchto dňoch vstupujem do rokovaní o mojom ďalšom účinkovaní pri mužstve do 21 rokov. Do konca tohto týždňa by malo byť rozhodnuté o mojom prípadnom účinkovaní pri slovenskej dvadsaťjednotke," uviedol Boris Kitka a dodal, že s prezidentom SFZ Jánom Kováčikom zatiaľ riešia iba prípadný kontrakt na duel s Maďarskom.

VV SFZ schválil aj ceny vstupeniek na záverečný zápas slovenskej futbalovej reprezentácie v tomto kalendárnom roku 17. novembra o 17.00 h na Pasienkoch proti Bosne a Hercegovine. Budú stáť tri, šesť a deväť eur. "VV SFZ pri stanovení cien lístkov zohľadnil skutočnosť, že 17. november je deň pracovného pokoja a tiež by rád týmito výnimočne priateľskými cenami motivoval všetkých futbalových fanúšikov," uvádza sa v uznesení z rokovania VV SFZ.

Ďalšie zasadnutie výkonného výboru sa uskutoční 7. decembra, Rada SFZ bude rokovať 21. januára 2011 v Banskej Bystrici.