„Hrali sme skutočne krásny futbal a myslím si, že chlapci si zaslúžili postúpiť. Bohužiaľ, vedelo sa, ako sú nastavené kritéria a ak by sa dodržiavali zásady fair-play, ako ich vyžaduje UEFA, tak by sa všetkých šesť posledných zápasov hralo v jednom čase, aby sa predišlo podobným kalkuláciám, ktoré nastali,“ povzdychla si v príletovej hale mama nášho talentovaného futbalistu.

Slováci museli čakať dva dni, aby sa dozvedeli, či postúpia do semifinále alebo si zbalia kufre a so smútkom sa poberú naspäť na Slovensko. Zverencom Pavla Hapala nakoniec zlomil väz ten najnečakanejší a azda najmenej pravdepodobný výsledok, keď Taliani zdolali Nemcov 1:0 priam komickým a trápnym spôsobom. Česká prehra 2:4 teda rozhodla, že Nemci postúpili do semifinále ako najlepší tím z druhého miesto na úkor Slovenska o jediný gól.

„Bolo jasne vidieť, že Nemci aj Taliani boli informovaní o stave zápasu Dánsko – Česko a tomu prispôsobili aj dianie na ihrisku. Nepovažujem to za fér, pretože hráči do 21 rokov by sa nemali takto správať. Nešlo o štvrťfinálový súboj Ligy majstrov či semifinále majstrovstiev sveta, ktoré sú pretaktizované. Toto mal byť férový súboj chlapcov, ktorí chcú hrať futbal a niekam sa posunúť,“ zamyslela sa Katarína Berová pre Pluska.sk.

Výkony svojho syna na šampionáte pozorne sledovala a ako priznala, ani ona sa po „dohodnutom“ zápase Nemecka s Talianskom neubránila slzám. „Určite, bolo to veľmi ťažké, lebo som sa nádejala, že postúpime, ale úprimne povedané, bála som sa duelu Nemecka s Talianskom. Pamätáme si, ako dopadla pred dvoma rokmi neslávna baráž o postup na majstrovstvá Európy práve v Taliansku. Sú to dve veľké krajiny, ktoré majú zástupcov na vysokých postoch v UEFA... asi to tak malo byť,“ dodala veľavravne mama odchovanca trenčianskeho futbalu a v súčasnosti hráča tureckého Trabzonsporu.