Výsledok z tohto stretnutia? „S pánom trénerom Vrbom sme dohodnutí,“ oznámil Ján Kováčik, prezident Slovenského futbalového zväzu. V sobotu Plzeň v najvyššej českej súťaži zdolala Spartu Praha 3:1 a oživila si nádej na obhajobu titulu. Vzápätí Viktoria oznámila, že Vrbu k národnému tímu Slovenska nepustí. Zostane v Plzni, kde má zmluvu do júna 2013. Je to divné. V jeden deň Vrba môže ísť, o pár desiatok hodín nie... Prečo tá zmena?

Čo bolo v zákulisí?

Vyzerá to tak, že zástupcovia českého klubu hrajú iba divadlo, ťahajú čas. Potrebovali upokojiť českú a hlavne plzenskú futbalovú scénu. Prejdú dni, týždne a situácia sa môže zmeniť. Dôkazom toho sú aj slová Jána Kováčika. Ten uviedol, že výkonný výbor SFZ mu v utorok dal mandát na ďalší pokus o „získanie“ Vrbu.


Tomáš Praclík: Uvoľní Vrbu a vyjde tak v ústrety slovenskej reprezentácii?
Foto: Profimedia.sk

A povedal aj to, že má čas do konca apríla. A navyše podľa našich informácií Pavel Vrba veľmi chce byť trénerom slovenského národného tímu. Ďalším dôvodom budúcej dohody o odchode Vrbu k nám môžu byť dlhoročné spoločné podnikateľské aktivity Tomáša Paclíka a Jána Kováčika. Spolu totiž figurujú v dvoch slovenských firmách: Stredoslovenská vodárenská prevádzková a. s. a KOMPALA a. s.

Definitívne nemusí byť definitívne

Tomáš Paclík sa pre náš denník vyjadril, že tréner Pavel Vrba definitívne na Slovensko nepríde. Slovíčko definitívne však pre šéfa Plzne neznamená definitívne. A po príklad nemusíme ísť ďaleko. Na jeseň sa v Česku uskutočnila voľba nového šéfa zväzu. Paclík vtedy vyhlásil, že keď sa stane predsedom Miroslav Pelta, tak predá Plzeň. Aká je situácia teraz? Prvým mužom českého futbalu je Pelta, majiteľ Plzne sa nezmenil. A navyše Paclík je členom výkonného výboru Futbalovej asociácie Českej republiky...