"Holandsko je hrdé na svojich oranjes," vyhlásil Balkenende v záhrade svojej oficiálnej rezidencie v Haagu, kde hostil tím vicemajstrov sveta kávou, koláčmi a pomarančovou zmrzlinou. Rytierskymi medailami dekoroval Van Bronckhorsta a Van Marwijka minister pre zdravie, životný štýl a šport Ab Klink. Vyznamenania prepožičiava holandská kráľovná Beatrix.

"Skvelý výsledok," komentoval Ab Klink. V holandských futbalistoch však stále prevažuje pocit sklamania z prehry v predĺžení finále proti Španielsku (0:1). Van Bronckhorst, pre ktorého bol johannesburský duel absolútnou bodkou za futbalovou kariérou, venoval vyznamenanie svojim spoluhráčom. Svoj tím nazval "disciplinovaným kolektívom s posolstvom a zdrojom inšpirácie". "Tak ďaleko a tak blízko," povzdychol si kapitán tretieho holandského tímu, ktorý zostal na MS tesne pod vrcholom. Balkenende však vyzval hráčov, aby zdvihli hlavy a začali myslieť na ďalšie majstrovstvá sveta. "Nečakajme na finále ďalších 32 rokov. Odveta čaká," vyhlásil premiér.

Holandských futbalistov ešte v utorok prijme v paláci Noordeinde v Haagu kráľovná a potom sa presunú do Amsterdamu, kde ich po triumfálnej plavbe kanálmi čaká slávnostné privítanie za účasti možno až milióna fanúšikov.