Kvalifikácia o postup na MS 2014 do Brazílie, G-skupina:

Lichtenštajnsko - Slovensko 1:1 (1:0)

Góly: 13. M. Büchel - 73. J. Ďurica, ŽK: 16. A. Christen - 82. Pauschek, rozhodovali: Strömbergsson - Andrén, Gustavsson (všetci Švéd.), 1623 divákov

Lichtenštajnsko: Jehle - Quintans, Kaufmann, Frick (24. Vogt), Y. Oehri - Wieser (90.+ Gubser) - D. Hasler, N. Hasler, M. Büchel, A. Christen - M. Christen (90. Th. Beck)
Slovensko: D. Kuciak - Hubočan (46. Pauschek), Čišovský, J. Ďurica, Švento - Lásik (24. Ďubek), Sapara - Mak, Hamšík, Stoch - Hološko (70. M. Bakoš)

Zápas sme sledovali ONLINE - klik

Výsledky ostatných zápasov "slovenskej" G-skupiny:

RIGA

Lotyšsko - Bosna a Hercegovina 0:5 (0:0)

Góly: 48. S. Lulič, 53. Ibiševič, 63. Medunjanin, 80. M. Pjanič, 82. Džeko,
ČK: 11. Fertovs (Lotyšsko), rozhodoval: Dean (Angl.)

VILNIUS

Litva - Grécko 0:1 (0:1)

Gól: 20. Christodolopulos, rozhodoval: Benquerenca (Portug.)

Tabuľka G-skupiny       
1.Bosna a Hercegovina651023:316
2.Grécko64117:413
3.SLOVENSKO62317:59
4.Litva61234:85
5.Lotyšsko61146:144
6.Lichtenštajnsko60243:162

Výrazy tvárí slovenského trénerského dua Stanislav Griga (vľavo) a Michal Hipp (v predklone) hovoria za všetko.
Výrazy tvárí slovenského trénerského dua Stanislav Griga (vľavo) a Michal Hipp (v predklone) hovoria za všetko.
Zdroj: TASR

Výrazy tvárí slovenského trénerského dua Stanislav Griga (uprostred) a Michal Hipp (v predklone) hovoria za všetko.
Foto: TASR

Odfláknutý prvý polčas

Takto prísť o reálnu šancu o postup na majstrovstvá sveta vo futbale je teda poriadna blamáž. Slováci po doslova amatérskom výkone remizovali s Lichtenštajncami 1:1.

Rozhodlo to, že slovenskí futbaloví profesionáli doslova odflákli prvý polčas, v ktorom pôsobili ako mužstvo z horskej ligy. Po prestávke síce prišlo zlepšenie, no to na bankárov či v civilnom živote obchodníkov z Lichtenštajnska nestačilo.

Domáci sa ujali vedenia v 13. min, keď naša obrana nechala Martina Büchela nepokrytého a Slovensko tak dostalo historicky prvý gól od tohto súpera.

Žiadny drvivý tlak

Laxný výkon a statická hra pokračovali, v prvom polčase zaujala iba Hamšíkova strela.

Po prestávke síce prišlo oživenie hry, no trvalo iba úvodných desať minút, keď si naši futbalisti dokázali vytvoriť aspoň aké-také šance.

Nádej na lepší výsledok prišla v 73. min, keď sa presnou hlavičkou presadil Ján Ďurica. V závere však okrem Čišovského šance neprišlo nič, čo by sme mohli nazvať tlakom na domácu bránku.

Čo by ste odkázali slovenským futbalistom po zahanbujúcom výkone v Lichtenštajnsku?

Formulár otázok a odpovedí

11.06.2013 11:40 slovák:
To bola jednoznačne sabotáž-za takúto hanbu predsa nemôžu dostať štartovné-ak to majú v zmluvách tak to treba zmeniť a kto s tým nebude súhlasiť tak nebude hrať-veď to čo hrajú tak to by takéto výsledky dosiahol hociktoré druholigové mužstvo-spočítajte koľko by sme ušetrili-taktiku by si hráči povedali pri obedňajšom pive-zabudli kde sa naučili hrať futbal-na každej dedine je futbalové ihrisko-chýbajú tam tetovacie štúdiá,čo je najväčší nedostatok-tiež vy novinári z týchto hráčov robíte modli,kto o nich má záujem ale skutočnosť je úplne iná-napr.Kucka ,Waiss ml.a pod......
11.06.2013 11:39 Stan R.:
Nehambite sa ,prevysili ste AMATEROV jedine TETOVANIM. Ste banda deb-----------------ov,bezkoze na tvary, prevda sa ukaza hlavne ze hrate DRUHE husle na striedacke v Profi kluboch .Asi vedia pravdu ked sedite LEN ako NAHRADNICI Pan Kovacik,Vy to nevidite ,ale vam tento stav VYHOVUJE
11.06.2013 11:41 horenohe:
ak treneri urobili zlu pripravu -stane sa.Ale ak reprezentanti na ihrisku nevidia po par minutach že je to zlé,tak to by sa nemalo stavať.Ved hráte v pomerne dobrích mužstváchSapara,Stoch,Hamšik,Svento čo ste nevideli že je to zle?To ste nemohli miesto hádania sa zabrať?Zbytočne hazardujete so svojím dobrým kreditom získaným na MS 2010!Ale to už je davno,treba pozerať dopredu!
11.06.2013 11:40 Jozef:
Naše dedinské mužstvo hrá najnižšiu triedu v okrese Nové Mesto nad Váhom. No ak by podalo taký výkon ako potetovaní milionári v drese SR tak by ani na ulicu či do autobusu nemohli ísť. Tak len tak ďalej páni v SFZ a v budúcej kvalifikácii radšej ani nenestupujte! A vlastne načo nám je "národný futbalový štadión?"
11.06.2013 11:40 vlado:
Dajte šancu mladým , pre ktorých bude pocta hrať v repre a nie hráčom ktorí myslia už na dovolenky a nové zmluvy. Viacerí z nich aj tak nemajú isté miesto v vzáklade vo svojich mužstvách a vysedávajú na lavičkách (Stoch, Sapara, Mak,)., ale v repre hrajú a ich výpadok v zohratosti aj na ihrisku vidieť. Tréneri mali odstupiť okamžite po tomto zbabranom zápase.
11.06.2013 11:40 vlado:
Dajte šancu mladým , pre ktorých bude pocta hrať v repre a nie hráčom ktorí myslia už na dovolenky a nové zmluvy. Viacerí z nich aj tak nemajú isté miesto v vzáklade vo svojich mužstvách a vysedávajú na lavičkách (Stoch, Sapara, Mak,)., ale v repre hrajú a ich výpadok v zohratosti aj na ihrisku vidieť. Tréneri mali odstupiť okamžite po tomto zbabranom zápase.
11.06.2013 11:41 MIRKO USA:
MYSLIA SI O SEBE , ZE SU HVIEZDY A PRITOM NEDOKAZU VYHRAT ANI NAD LICHTENSTAJNSKU DEDINU!!!!!! ZEBRACI, STALE TO ISTE. TY TRENERY ,VED TO SU AKO IMRE A GEJZA Z PANELAKU!!!!!!!!!!!!!! VYMENIT AKO VLAAAADU.
09.06.2013 11:04 Ján:
Zvyšné zápasy si dihodnite telefonicky ak kontumácie.Neuhráte už nič a inak je to škoda peňazí.Ste hanbou komplet tak ako ste,nemá cenu sa rozču%lovať,stačí sa na to nepozerať. Veľkej huby sa už dnes ani trpzlík nebojí a počmáraných chvastúňov už vôbec nikto.
08.06.2013 22:04 Stano B:
Nech tréneri nevolajú potetovaných pandrlákov, ale takých, ktorí chcú nechať na ihrisku dušu, nech aj z druhej ligy. Alebo zrušte reprezentáciu aj s realizačným tímom.Dajte peniaze na mladých.
08.06.2013 21:37 Lelo:
Ukazuje sa, že s týmito hráčmi sa nedá rerezentovať, nakoľko ich IQ končí pri peniazoch...súčasní hráči nemajú predstavu o živote bežných ľudí a nevážia si okrem peňazí NIČ. V každej firme pracovníka, ktorí odfláka (odsabotuje) smenu čaká okamžité rozviazanie pracovného pomeru za hrubé porušenie disciplíny. A čo čaká hráčov v našom futbale po odfláknutom zápase? Vrátia sa k svojim klubom a peniaze sa sypú ďalej lebo sú predsa cebrity...
Nájdených 168 záznamov, zobrazujem 1 až 10.[<<<]1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8[>>>]