A vy ste svojím hlasovaním posúdili, že tam skutočne patrí. Takto dopadla anketa.

Gólová hitparáda 2011: Kto ju vyhral?

Pozrite si top desať gólových výstavných kúskov.

Wayne Rooney
Útočník Manchestru v derby proti City geniálne zastrihal vo vzduchu nohami a  rozhodol o dokonalom víťazstve nad odvekým rivalom 2:1.

Neymar
Legendárny Pelé o ňom povedal, že je lepší ako Messi. Nuž, po tejto akcii sa určite nejeden fanúšik nad jeho slovami zamyslí. Neymarov tím síce prehral po prestrelke s Flamengom 4:5, ale jeho sólo od polovice ihriska, obletelo celý svet.

 

Dejan Stankovič

Možno si spomínate na najdivokejší duel Ligy majstrov Inter Miláno - Schalke 04, ktorý skončil senzačne víťazstvom hostí. Napriek tomu sa o výsledku až tak nehovorilo ako o neskutočnom voleji Stankoviča z polovice ihriska.

Gio Dos Santos

To, že juhoamerickí futbalisti majú geniálny cit pri vedení s loptou je známe už dávno. No to čo predviedol reprezentant Mexika Gio Dos Santos proti Američanom (4:2) sa inak nazvať ako "jemná" prácička veľkého umelca nedá nazvať.

Lionel Messi

Ako by to bolo, keby sa nejakým výstavným gólovým kúskom neprezentoval aj najlepší futbalista planéty. V súboji Ligy majstrov proti Arsenalu vyvrátil futbalové pravidlo, že na päťke treba jednoducho zavrieť oči a  páliť.

Zlatan Ibrahimovič

Švédskeho reprezentanta volajú aj tank. Prečo? Ak mu totiž dovolíte rozbehnúť sa a  dáte priestor na streľbu, je takmer isté, že padne rana, ktorá vydesí celú arénu. Tak ako v súboji Serie A Lecce s Milánom (0:1) .

Eric Hässli

Už niekoľko rokov sa snažia Amerčiania priblížiť k európskej špičke. To, že sú na dobrej ceste ukázal stredopoliar Hässli, za ktorého ranu by sa nemusel hanbiť ani taký snajper ako David Beckham.

Roberto Carlos

Roberto Carlos nastrieľal vo svojej kariére už niekoľko gólových skvostov, ale tento  zrejme v jeho hitparáde zasadne na prvé miesto. Tento husársky kúsok z rohu sa mu podaril v drese Corinthians.

Eran Derdiyok

Bundeslika v poslednom období silno šliape na krk dvom najlepším ligám na svete Primere Division a Prremier league. Tu je jeden z dôvodov. Gól švajčiarskeho útočníka Derdiyok bude určite veľmi vážne konkurovať nožničkám Rooneyho.

Miro Stoch

Náš reprezentant sa síce v tureckom Fenerbahce zastreľoval trochu dlhšie, ale to čakanie stálo za to. V súboji proti Ankaragücü (4:2), vymietol takú šibenicu akú Turci ani vo svojich telenovelách nepoznajú.