V utorok čaká mladých anglických futbalistov na ME hráčov do 21 rokov v semifinále Nemecko. Počas víkendového voľna si spestrili program a v sobotu šli na prehliadku vyhladzovacích táborov. Zhruba 1,5 milióna ľudí bolo zavraždených v táboroch počas 2.svetovej vojny.

„Chceli sme tam ísť. Bolo to dojemné. Je to miesto, ktoré by mal každý navštíviť a vidieť, čo sa tam stalo,“ povedal anglický kouč. „Som rád, že som išiel. Veľa chalanov chcelo ísť, hoci to nebolo povinné. Prejavili obrovský rešpekt,“ dodal.

Kapitán tímu bol takisto rád, že sa zúčastnil prehliadky. „Bola to veľmi ponižujúca skúsenosť pre nás všetkých. Je to tragické, čo sa tam odohralo. Bol to ale zážitok vidieť, kde sa to všetko stalo,“ skonštatoval James Ward-Proose. „Chcel som to urobiť a myslím si, že ďalší chalani cítili to isté. Sami sme chceli ísť počas voľna. Chceli sme touto cestou vzdať úctu tým, ktorí bohužiaľ, prišli o život,“ uzavrel kapitán. Angličania sa teraz presunuli z Kielce do Krakowa, kde ich čaká spomínané Nemecko.