Tour de France sa po Petrovom odchode a zranení Marka Cavendisha stala nudným predstavením nemeckého špurtéra Marcela Kittela. Jazdec Quick – Step Floors ovládol v stredu už piatu etapu z celkovo jedenástich odjazdených. Jeho posledné finiše predstavovali skôr exhibíciu, keď už niekoľko metrov pred cieľovou páskou dvíhal ruky víťazoslávne nad hlavu.

„Cyklistika je trochu, ako keď akrobati chodia po lane nad zemou. Môže to pre vás skončiť skôr, ako si dokážete predstaviť. Stačí malá chyba a ste vonku. Ale celkovo mi príde, že súboj šprintérov nie je zvlášť napínavý,“ nepriamo priznal Kittel nudu na trati bez Sagana a ďalších špurtérov po jedenástej etape.

Niečo podobné si myslia aj fanúšikovia futbalového klubu MŠK Žilina, odkiaľ pochádza Peter Sagan. Počas zápasu 2. predkola Ligy majstrov proti FC Kodaň (1:3) vytiahli veľký transparent s nápisom: „NO SAGAN NO TOUR!“. Akoby hovorili z duše miliónov fanúšikov, ktorí po diskvalifikácii slovenského jazdca už zanevreli do 104. ročníka „starej dámy“.

Celý Neapol v slzách: Kolegu Mareka Hamšíka zastrelili na ulici

FOTO A je to tu! Vlado Weiss nakoniec šoféroval

FOTO Známy športovec zobral snúbenicu a jej kamarátky na dovolenku: A orgie sa mohli začať!

Weissov škandál baví Slovákov: Vtipné obrázky futbalového reprezentanta vôbec nešetria!

„Všetci hovoria, že šprintérske etapy sú nudné. Ale nie je moja chyba, že Sagan, Cavendish a Démare sú už doma. Myslím si, že Kittel by aj tak porazil Cavendisha. V minulom roku nás britský jazdec vyškolil, ale teraz by to bola iná pesnička. Šprintérske etapy sú nudné, pretože do úniku sa dostane len málo jazdcov,“ Kittelov šéf Patrick Lefevere.