V rozhovore pre český magazín Sport sa zdôveril s veľkým príbehom, ktorý zažil počas hosťovania vo Francúzsku. Keď išiel z Avignonu, kde pôsobil, do Holandska, pri diaľnici uvidel bezdomovca, ktorý stopuje.

FOTO: Legenda Spartaka sa dočká pocty. Predýchajú však Trnavčania tento fakt?

Zastavil a opýtal sa ho, kam má namierené. Odvetil mu, že do francúzskeho Lyonu. Kessel neváhal, pozrel sa do navigácie a povedal mu, nasadaj, zoberiem ťa. „Vedel anglicky a aspoň som mal na diaľnici spoločníka. Rozprávali sme sa o tom, kto som a čo robím. Asi po desiatich minútach sa ma opýtal, či by so mnou mohol ísť až do Holandska. Mrkol som na neho, či to myslí vážne," povedal Gino.

Extrenčan Van Kessel kúpil bezdomovcovi marihuanu: Dal si aj on?
Zdroj: ČTK

Gino sa z Trenčína presťahoval k "zošívaným" do Prahy.
Foto: ČTK

Ostrostrelec pražskej Slavie s nadšením pokračoval v rozhovore. "Ukázal, že má so sebou pas, a nadšene mi vysvetľoval, že jeho snom je pozrieť sa do Holandska. Tak som kývol,“ pokračoval. Rozprávali sa aj o jeho rodine a po chvíli váhania mu oznámil, že či nemôže zavolať svojej mame, ktorú dlho nepočul. Keď sa jej nakoniec dovolal, hrdo jej oznámil, že ide s futbalistom, ktorý hrá vo Francúzsku, k nemu domov do Holandska.

Hráči Trenčína sú po výprasku sklamaní: Za slabý výkon si poriadne naložili

Čo nasledovalo, keď prišli do Holandska?

Keď dorazili do Amsterdamu, Gino mu zaplatil hotel, večeru a na druhý deň aj raňajky. Prišiel aj bonus, ktorý nečakal asi ani samotný nový Kesselov spoločník. „Pretože fajčil a boli sme v Amsterdame, sľúbil som, že mu zoženiem jointa. Išiel som do coffee shopu a kúpil som mu rovno tri. Potom som mu dal nejaké peniaze a dúfam, že si to v Holandsku užil," dodal s úsmevom. Nevedno však, či z marihuany nepotiahol aj reprezentant Curacaa.

Tam sa ich cesty rozišli a odvtedy sa už nevideli. „Možno je ešte v Amsterdame, možno zase späť doma vo Francúzsku. Snáď mu niekto zase pomohol, " dodal na záver s úsmevom.