V rozhovore pre český magazín Sport sa zdôveril s veľkým príbehom, ktorý zažil počas hosťovania vo Francúzsku. Keď išiel z Avignonu, kde pôsobil, do Holandska, pri diaľnici uvidel bezdomovca, ktorý stopuje.

FOTO: Legenda Spartaka sa dočká pocty. Predýchajú však Trnavčania tento fakt?

Zastavil a opýtal sa ho, kam má namierené. Odvetil mu, že do francúzskeho Lyonu. Kessel neváhal, pozrel sa do navigácie a povedal mu, nasadaj, zoberiem ťa. „Vedel anglicky a aspoň som mal na diaľnici spoločníka. Rozprávali sme sa o tom, kto som a čo robím. Asi po desiatich minútach sa ma opýtal, či by so mnou mohol ísť až do Holandska. Mrkol som na neho, či to myslí vážne," povedal Gino.

Zdroj: ČTK

Gino sa z Trenčína presťahoval k "zošívaným" do Prahy.
Foto: ČTK

Ostrostrelec pražskej Slavie s nadšením pokračoval v rozhovore. "Ukázal, že má so sebou pas, a nadšene mi vysvetľoval, že jeho snom je pozrieť sa do Holandska. Tak som kývol,“ pokračoval. Rozprávali sa aj o jeho rodine a po chvíli váhania mu oznámil, že či nemôže zavolať svojej mame, ktorú dlho nepočul. Keď sa jej nakoniec dovolal, hrdo jej oznámil, že ide s futbalistom, ktorý hrá vo Francúzsku, k nemu domov do Holandska.

Hráči Trenčína sú po výprasku sklamaní: Za slabý výkon si poriadne naložili

Čo nasledovalo, keď prišli do Holandska?

Keď dorazili do Amsterdamu, Gino mu zaplatil hotel, večeru a na druhý deň aj raňajky. Prišiel aj bonus, ktorý nečakal asi ani samotný nový Kesselov spoločník. „Pretože fajčil a boli sme v Amsterdame, sľúbil som, že mu zoženiem jointa. Išiel som do coffee shopu a kúpil som mu rovno tri. Potom som mu dal nejaké peniaze a dúfam, že si to v Holandsku užil," dodal s úsmevom. Nevedno však, či z marihuany nepotiahol aj reprezentant Curacaa.

Tam sa ich cesty rozišli a odvtedy sa už nevideli. „Možno je ešte v Amsterdame, možno zase späť doma vo Francúzsku. Snáď mu niekto zase pomohol, " dodal na záver s úsmevom.