Veľa sa špekulovalo o tom, či by našu reprezentáciu nezobral Ralph Krüger, s ktorým sa Miro Šatan stretol aj v tíme Európy na Svetovom pohári. Lenže od začiatku bolo viacerým jasné, že ho nedokážeme zaplatiť. Nehovoriac o tom, že má dobrý džob v anglickom Southamptone. Populárny „Šarky“ to mal teda o to ťažšie.

Nového trénera musel zlomiť za sumu, ktorú vieme poskytnúť. Netajil sa tým, že chce Kanaďana, no nájsť vhodného kandidáta nebolo jednoduché. Platy trénerov v NHL sa pohybujú v miliónoch eur za sezónu. Napokon sa Šatanovi podarilo prilákať Craiga Ramsayho, ktorý bol už na dôchodku, a tak novú výzvu prijal.

EXKLUZÍVNE Vieme, koľko zarobí nový tréner reprezentácie: Ramsay sa na Slovensku nenabalí!

Na Slovensko sa však určite neprichádza nabaliť. Podľa našich informácií by mal kanadský kouč na Slovensku zarábať okolo 140-tisíc eur za sezónu, čo je v porovnaní s platmi trénerov v NHL skutočne smiešna suma. Navyše, nemajú ho platiť priamo zo zväzu, ale z marketingových aktivít SZĽH.

Predsa len si oproti predchodcom na slovenskej hokejovej lavičke prilepší. Bývalý kouč reprezentácie Zdeno Cíger zarábal 10-tisíc eur mesačne, rovnako ako pred ním Vladimír Vůjtek a Glen Hanlon. A ešte jedno porovnanie. Craig Ramsay nebude mať ani toľko ako jeho futbalový kolega Ján Kozák. Jeho ročný príjem je 180-tisíc eur, teda 15-tisíc na mesiac.

EXKLUZÍVNE Vieme, koľko zarobí nový tréner reprezentácie: Ramsay sa na Slovensku nenabalí!

Platy koučov vo svete a u nás

  • 5 343 000 eur za rok poberá Mike Babcock, kouč Toronta Maple Leafs.
  • 5 130 000 eur ročne zarobí trojnásobný víťaz Stanleyho pohára Joel Quenneville z Chicaga Black Hawks.
  • 684 000 eur za rok príde na účet kouča Detroitu Red Wings Jeffa Blashilla.
  • 140 000 eur ročne bude zarábať nový kouč hokejistov SR Craig Ramsay.
  • 120 000 eur ročne brali hokejoví tréneri Slovenska Glen Hanlon, Vladimír Vůjtek a Zdeno Cíger.

Čítajte viac