Prvých dvadsať minút súboja to na Letnej vyzeralo, že slovanisti budú držať s domácimi krok. V priebehu troch minút však prišla studená sprcha a návrat do reality. Skóre najskôr otvoril domáci kanonier a kapitán David Lafata a kým belasí jeho gól predýchali prišiel druhý klinec z kopačky Ladislava Krejčího.

Bratislavčanom nepomohla ani prítomnosť ikony klubu Róberta Vitteka, ktorý začal súboj na striedačke. Na trávnik vybehol po dlhšej absencii v 73. minúte a zožal aplauz verných fanúšikov, ktorí merali cestu do Prahy. Aj on sa však bezmocne prizeral ďalším gólom Costu a Lafatu.

To už priaznivci belasých nevydržali a zo svojho sektora smerovali tvrdú kritiku na hráčov i vedenie klubu. „My chceme Slovan. Na toto sa nedá pozerať,“ kričali zborovo. „Vyzlečte si dresy,“ pokračovali a nadávky smerovali aj k funkcionárom Slovana. Domáci fanúšikovia si však exhibíciu Sparty užívali a v závere zápasu v stoji tlieskali svojim miláčikom, ktorí uštedrili Slovanu ďalšiu tvrdú ranu.

Veď belasí sú v skupine fackovacím panákom. Na konte majú 0 bodov a hrozivé skóre 0:14! „Inkasovali sme lacné góly a hodnotenie zápasu je podobné, ako to bolo v našom prvom vzájomnom meraní síl. Sme v zlej situácii, no dostať sa z nej musíme sami. Máme obrovské problémy,“ povzdychol si po dueli kouč belasých Jozef Chovanec.

Usporiadatelia na Sparte: Takto sa to robí!

Lekcia pre Pasienky: Aj takto zvládli organizátori v Prahe rizikový zápas.
Zdroj: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Po zápase v Bratislave na Pasienkoch, kde vyčíňali fanúšikovia Sparty, schytali oba kluby mastnú pokutu a Sparta má podmienečne uzavretý štadión. A tak hrozilo, že v prípade nepokojov na Letnej či dokonca len hodenej svetlice by hrali Pražania v ďalších súbojoch pred prázdnymi tribúnami. K ničomu však nedošlo, domáci usporiadatelia dali slovanistom lekciu z toho, ako sa má zvládnuť organizácia rizikového stretnutia.